Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

„Es mēģinu sakārtot sevi”

SARMĪTE RADIŅA, Madonas novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre

Autors • 12.06.2017.

„Es mēģinu sakārtot sevi”
Burtu lielums

Madonas novada bibliotēkas organizētā pasākumu cikla „Kā labāk dzīvot starp savējiem?" trešā tikšanās „Es mēģinu sakārtot sevi" notiks otrdien, 20. jūnijā, pulksten 17.

Pirmssvētku laikā tiksimies ar astroloģi Danutu Kiopu un pirts meistaru Vilni Lejnieku. Laipni aicinām ikvienu, kam saistošas šķiet izvēlētās sarunu tēmas, kas aizdomājas par to, kā pašiem rast mieru ikdienā, sakārtot domas, savu ķermeni, nelaist klāt nevajadzīgas intrigas, nenest pāridarījumus un rūgtumu sev pičpaunā un liekties zem to svara.
Kopā ar Danutu mēģināsim saprast, ko sadzirdēt priekšā teiktajos Zvaigžņu čukstos, vai tās ir mūsu iespējas vai nolemtība. Vai veselības recepte slēpjas dzimšanas datumā? Cik svarīga ir tuvu cilvēku savstarpējā mijiedarbība, lai justos labi.
Pirts – tā esot laimes dalīšana. Varbūt īstākais laiks par to parunāt un saulgriežos izbaudīt īstu pirts piedzīvojumu. Par Pirts skolu, pirts meistara praksē gūto, par pirts rituālu daudzveidību, smalkajām niansēm, kas izkopjamas un varbūt kā dāvana saņemtas, uzrunājām dalīties Vilni Lejnieku. Kādā intervijā viņš stāsta: „Līdz Pirts skolai pirti uztvēru kā fizisku attīrīšanos – ieej, izkarsējies un esi tīrs. Bet man iemācīja saprast, ka pirtī ir iespējams attīrīties arī garīgi. Pirts jēga ir darīt cilvēkus laimīgus." Vilnis ir reiki meistars un dziednieks. Ieklausīsimies un ļausimies, lai svētkiem veram durvis sevī sakārtoti, tad rotājam savu sētu, pinam vainagus un kuram Jāņu ugunskurus.
Pirmajā tikšanās reizē par tēmu „Es un mana veselība" ar klausītājiem domās dalījās SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs un zobārsts Kristaps Vidžis. Otrā tikšanās „Es mēģinu saprast savu bērnu" bija pulcinājusi interesentus, lai uzmanīgi klausītos un kopā darbotos ar skolas un ģimenes psiholoģi Inesi Vaniņu un PII „Priedīte" vadītāju Gitu Lancmani, pirmsskolas skolotāju Sandru Pulksteni.
Ieklausījāmies bērnu attīstības atšķirīgajās niansēs dažādos vecumposmos, mēģinājām uz pasauli paraudzīties no mazuļu skatpunkta, saprast, ko mums, pieaugušajiem, vajadzētu darīt citādāk, lai saprastos ar savu bērnu. Par niķiem un stiķiem veikalos un citās sabiedriskās vietās, par gulēšanu vai negulēšanu savā istabā, par drošības izjūtu bērnam, par ātrajām dusmām un bērna garastāvokļa maiņām veidojās saruna ar psiholoģi Inesi Vaniņu.
PII „Priedīte" vadītāja Gita Lancmane iepazīstināja ar Dabas vides estētikas aizrautīgo piedāvājumu viņas vadītajā bērnudārzā – darboties bērniem ar siltām smiltīm, ļaujoties dabiskām sajūtām. Spēt nomierināties, rast prieku. Tā ir iespēja mēģināt uzzināt vairāk par bērnu jau no pirmajiem priekšstatiem: vai viņš smiltis ar rociņām tuvina sev, vai – gluži pretēji – stumj no sevis projām. Uz šāda veida nodarbībām PII „Priedīte" pēc iepriekšēja pieteikuma varēs doties arī citi bērni, ne tikai šī bērnudārza audzēkņi.
Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja padarboties ar krāsainām smiltīm. Veidot apsveikumus, aproces, monogrammas palīdzēja pirmsskolas skolotāja Sandra Pulkstene.

13.06.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px