Sācies jaunais gads, bet īpašas izmaiņas zemes īpašniekiem tas neatnes. Ja nu vienīgi ar platību maksājumiem. Lielākā daļa zemes īpašnieku maksājumus saņēma jau pirms jaunā gada.
Pirmie tika administrēti pieteikumi, kuros nav kļūdu un kur saimnieki nav pieteikušies uz Agrovides maksājumiem.
Pašreiz tiek maksāts no aprēķinātā VPM maksājuma 80% (no aptuvenās likmes 26,58 Ls/ha), ar ražošanu saistītā maksājuma PVTM (ietilpst laukaugi un sētie zālāji) 65% (no aptuvenās likmes Ls 27,70 par laukaugu ha un Ls 7,97 par lopbarības ha).
ES atbalstu ļauj izmaksāt par noteiktu zemes platību. Ja kādam atbalsta veidam piesaka lielākas zemes platības, tad izcenojums proporcionāli samazinās.
Tā kā joprojām turpinās bloku precizēšana, arī fiziskās kontroles pārdeklarētajos blokos, atlikusī naudas summa VPM un PVTM tiks izmaksāta pēc visu platību precizēšanas laikā līdz 30. jūnijam, un, pēc provizoriskiem datiem, tā var būt nedaudz mazāka nekā plānota.
Mūsu rajonā ļoti gaidīti ir MLA un NATURA maksājumi. Pēc neoficiālas informācijas, šie maksājumi tiks uzsākti februārī.
Arī MLA likmes ir pagājušā gada līmenī, taču NATURA maksājums ir nedaudz palielināts, aptuveni no Ls 18 uz Ls 30 par ha šogad.
Pašreiz tiek administrēti tie pieteikumi, kuros īpašnieki bez tiešajiem zemes maksājumiem ir pieteikušies uz "Agrovides" maksājumiem (BDUZ un BLA).
Vairāk lasiet laikrkastā STARS. 24.01.2008.
Autore: AIRA AIZSILA
ES TM daļas vecākā referente