Biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš un lauksaimniecības politikas eksperts Mārtiņš Trons tikās ar Ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, lai pārrunātu obligātās iepirkumu komponentes (OIK) finansēšanas modeļa izmaiņas un diskutētu par iespējamajiem risinājumiem saistībā ar elektroenerģijas pieslēgumiem.
Biedrības "Zemnieku saeima" priekšsēdētājs Juris Lazdiņš informēja: – Tiekoties ar ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, mēs norādījām, ka neiebilstam pret OIK reformu, bet iebilstam pret principiem un metodiku, kā tā tiek īstenota, un izvirzījām divas galvenās prasības. Pirmkārt, atcelt jaudas obligātās iepirkumu komponentes maksu par ampēriem. Šis ir nekorekts maksājums, jo patērētāji jau maksā vienu maksājumu par strāvas lielumu. Turklāt 2016. gadā par vienu ampēru mēs maksājām 0,27 eiro, savukārt 2018. gadā tie jau ir 0,70-0,90 eiro. Otrkārt, mūs neapmierināja piedāvājums objektā elektroenerģijas skaitītāju atslēgt uz laiku līdz 6 mēnešiem. AS "Sadales tīkls" un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apsolīja uzsākt darbu pie grozījumiem normatīvo aktu bāzē, lai jaudu objektā daļēji varētu samazināt vai atslēgt uz laiku līdz 9 mēnešiem. Tāpat "Sadales tīkls" apņēmās uzņēmējiem bez maksas izbūvēt vēl vienu elektroenerģijas pieslēgumu. Lai arī tikšanās notika konstruktīvi un ministrija ir gatava kompromisiem, mēs neatceļam iespēju Zemnieku saeimas kongresā 9. martā prasīt ekonomikas ministra demisiju. Ekonomikas ministrijas pārstāvji apkopos mūsu priekšlikumus, un ceram, ka nākamajā tikšanās reizē tiks iezīmēts konkrēts rīcības plāns izmaiņām.
23.02.2018.