Barkavas pagasta SIA "Aiva G" siltumnīcās zaļo sīpollociņi, jau ir izaudzēti gurķu un tomātu dēsti, vien, lai tos izstādītu, tiek gaidīts siltāks laiks. Tātad stādu izstādīšana šogad notiek mazliet vēlāk kā citugad.
Pēc Silvijas Grudules aprēķina gurķus šogad audzēs nedaudz mazāk nekā pērn, tomātus – vairāk un atkal – divās apritēs.
– Neparedzēti ieilgst ziema, jau trešo nedēļu turas zema gaisa temperatūra. Stādi ir izaudzēti, tie būtu jāpārnes uz lielajām siltumnīcām, bet atbaida zemā temperatūra. Apkurinām lielās siltumnīcas jau trešo nedēļu, dienā tās iesilda arī saule, bet naktī ir mīnus 15-17 grādu sals. Pavasaris kavējas, atliek vien kurināt. Tomātus vajadzēja sēt mēnesi vēlāk, jo tagad stādi ir pārauguši, gaidot izstādīšanu. Laiks šopavasar mums neļauj strādāt, liek nogaidīt, – ar apstākļiem iepazīstina SIA "Aiva G" valdes locekle Silvija Grudule.
Tuvākajā laikā tiks izstādīti gurķu dēsti. Beidzamos trīs gadus tiek audzēta viena īso gurķu šķirne ‘Ilass'. Jau tagad gurķi, kas iesēti pirms divām nedēļām, ir paaugušies, un dēsti ir jāizstāda. Silvija Grudule piebilst, ka parasti ap 15. aprīli gurķi jau sāk ražot un arī šogad tā varētu būt, ja vien nekavēsies ar dēstu izstādīšanu.
Barkavas tomātu audzētājiem Jurim un Silvijai Gruduļiem, kas sadarbojas arī ar jaunuzcelto Kārsavas ziemas siltumnīcu kompleksu "Mežvidi" un ir palīdzējuši tur izaudzēt jauno tomātu ražu, ir iespēja salīdzināt apstākļus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.03.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto