Viens no viesu nama "Puduli" produktiem ir gleznainā daba, dzidrais Puduļu ezers, kā arī lauku miers sakoptā vidē. Nav pagājis ilgs laiks, kopš "Pudulos" atvērts viesu nams. Zeme – 14 ha, tiek atvēlēta netradicionālajai saimniekošanai – zivju dīķiem, tūrismam. Pieredze mērāma tikai pāris atpūtas sezonu garumā, taču jau ir vairāki secinājumi, kuros aicināju dalīties viesu nama pārvaldnieku Jāni Kimko.
– Ar kādām atpūtas vēlmēm brauc uz "Puduliem"?
– Daudzi mūsu viesi saka, ka te ir ideāla vieta atpūtai. Taču cilvēkiem, kas te ierodas, ir dažādas vēlmes un priekšstati par atpūtu. Dažādība ir liela – kāds vēlas atpūsties no lielpilsētas putekļiem un steigas, copmaņi atkal vēlas lielo copi un dažkārt ir neapmierināti, ka, nopērkot dienas licenci, tomēr pie lielās zivs netiek. Iespējas makšķerēt ir gan Puduļu ezerā, gan arī foreļu dīķos, te pat vēžot var. Tas, ka kāds zivis nenoķer, nenozīmē, ka zivju nav. Viesu namā nepiedāvājam ēdināšanas pakalpojumu, bet ir gan virtuve, gan piknika un ugunskura vietas, lai katrs par sevi varētu pats parūpēties. No pašu noķertajām zivīm var pagatavot lielisku maltīti. Kas pieraduši, ka viņus apkalpo, pasniedz visu gatavu, meklē komfortu citur. Te nav pirts, bet ir tenisa korts un volejbola laukums. Tiem, kam ir vēlme doties pastaigās, "Pudulos" piedāvā pastaigu taku ar koka skulptūrām no "Vinnija Pūka" iemīļoto varoņu pasaules. Pastaigu taka pa mežu un pļavām ir aptuveni kilometru gara, bet par koka skulptūrām sajūsmināti ne tikai bērni. Ar saimnieka izdomu takā ir gan bišu ozols, gan "šaurā bezizeja", gan Pūces māja, gan smiltiņas, kur spēlēties, gan vieta, kur pazuda Tīģeris, gan "drūmais" kakts, gan jaunā māja priedītēs. Kas aizmirsuši par "Vinniju Pūku", noteikti pēc tam vēlēsies grāmatu pārlasīt.
– Kas ir jūsu klienti?
– Tie, kas vairāk vēlas trokšņaināku atpūtu, te neierodas, arī jaunatnei vairāk patīk klubiņos. Te brauc no pilsētām, no Rīgas, pārsvarā dabas mīļotāji, tie, kam patīk baudīt mieru, klusumu, kam patīk makšķerēšana, izbrauciens ar laivu, ar ūdensvelosipēdu, kas mīl saullēktu un saulrietu sagaidīt pie skaista ezera. Aktīvāka ir vasaras sezona, ziemā atbrauc pa kādam copmanītim. Ierodas draugu pulciņi atzīmēt dzimšanas dienas, vasarā – pavadīt skaistu pēcpusdienu piknikā, bet nakti – līdzpaņemtajās teltīs. Parasti viesiem līdzi ir savs ekipējums. Nesen pavasarī te iegriezās studentu pārītis – meitene no Francijas, puisis – no Austrijas, līdzi sava telts, ko uzcēla ezermalā. Parasti viesu namā klienti atbrauc uz pāris dienām un pārnakšņo tikai nakti vai divas naktis, bet ne uz ilgāku laiku. Tagad jau viesu namu un kempingu izvēle ir tik liela, pastāv konkurence, bet katrai vietai ir arī savi piekritēji un pastāvīgie klienti. Te tuvumā nav nekādas transporta kustības, nav trokšņu, ir miers, kas šodienas stresainajā laikā palīdz līdzsvarot domas. Te nemēdz uzturēties lieli ļaužu pūļi, maksimums, bijuši 20 – 25 cilvēki.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.08.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto