Ošupes pagasta z/s "Cīrulīši" saimnieks Agris Šķēle ir iesaistījies SIA "LLKC" piena lopkopības grupas darbā. Izbraukuma semināra dalībnieki šajā saimniecībā apskatīja jauno fermu un dalījās pieredzē lopu ēdināšanā.
Saimniecībā "Cīrulīši", īstenojot Lauku attīstības plāna pasākuma "Lauku saimniecības modernizācija" projektu, 2012. gada nogalē ekspluatācijā tika nodota jaunā slaucamo govju ferma, piena māja un mēslu krātuve. Patlaban "Cīrulīšu" ganāmpulkā ir 74 slaucamas govis.
Jau gada sākumā, kad Agris par projekta īstenošanu pastāstīja "Staram", viņš sacīja, ka balstās uz trim pamatpunktiem – barošanu, ģenētiku un piena devēju atpūtu, kam "Cīrulīšu" ganāmpulkā pievērš uzmanību. Jaunais saimnieks liek lietā LLU neklātienē iegūtās zināšanas (Agra specialitāte ir agronoms, zootehnikas speciālists). Praktiskajā ikdienas darbā jaunietis pierāda, ka celt fermas ganāmpulka ražību, produktivitāti var, pievēršot ēdināšanai lielu vērību, sastādot sabalansētas barības devas.
Par govju ēdināšanas tēmu Ziedīte Bimšteine un Agris Šķēle runāja arī nesen notikušajā SIA "LLKC" Madonas nodaļas rīkotajā seminārā, ko apmeklēja gan "piena grupas" dalībnieki, gan lopkopības saimniecību īpašnieki.
Taču vispirms bija iespēja apskatīt jaunuzcelto fermu, kas ir daudzu lauku saimnieku sapnis. Arī "Cīrulīšos" vēl var redzēt veco fermu, un, kā atzina Agra mamma Ligita, nevar salīdzināt apstākļus, kādi bija agrāk un kā ir strādāt tagad. Gotiņas gan pie jaunās kūts pieradušas pamazām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.06.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto