"Zelta govs", "Zelta teļš" un "Zelta slaucene" – tās ir trīs jaundibinātas balvas, ko vakar a/s "Cesvaines piens" pasniedza saviem ilggadējiem, labākajiem un lielākajiem piena piegādātājiem – piena fermu īpašniekiem. Piena ražotāju un piena pārstrādātāju kopīgais pasākums notika vakar Nītaurē.
Balva "Zelta govs" ir domāta piena piegādātājam par ilgstošu un veiksmīgu sadarbību, un šogad to saņēma Madonas novada Liezēres pagasta z/s "Egļukalns" saimnieks Jānis Sirmais. Balva "Zelta slaucene" tiek pasniegta par lielāko piena pieauguma kāpinājumu, un šogad to saņēma Edīte Bergvalde no Madonas novada Dzelzavas pagasta saimniecības "Mazdzērbi" un z/s "Mūrnieki" īpašniece, arī dzelzaviete Lita Zandere. Ar jauno balvu "Zelta teļš" tika apbalvots Madonas novada Aronas pagasta z/s "Kalna Putni" saimnieks Jānis Starcis, šī balva veltīta daudzsološam piensaimniekam par straujāko attīstību.
Balvu "Zelta govs" par "Cesvaines pienam" pārstrādei piegādāto piena daudzumu saņēma arī kooperatīvās sabiedrības – LPPKS "Trikāta KS" un LPKS "Piebalga".
– Tieši piena ražotājs ir pirmais solis ceļā uz labu un garšīgu produktu, kas ir svarīgi gan patērētājiem, gan mums pašiem – piena pārstrādātājiem. Mēs kopīgi vēlamies nodrošināt vislabāko, ko sniedz gotiņa un ko vēlas piena lietotājs, – veselīgus, dabiskus piena produktus. Vēlamies kļūt par tiem, kas motivē piensaimniekus lepoties ar padarīto, – sacīja a/s "Cesvaines piens" valdes priekšsēdētāja Dzintra Simsone.
Līdz 41 piensaimnieku apbalvošanu notika arī iepazīšanās ar "Cesvaines pienā" veiktajiem ražošanas modernizācijas projektiem, ar jaunajiem piena produktu iepakojumiem, tika gūts ieskats nākotnē, kas balstās uz gadu desmitiem krātām tradīcijām. "Cesvaines piens" ir otra vecākā pienotava Latvijā un nākamgad svinēs savu 90. gadadienu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ