Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Bitenieki šodien tiekas kongresā

Redakcija

Autors • 25.03.2009.

Bitenieki šodien tiekas kongresā
Burtu lielums

Šodien, 26. martā, Bulduru dārzkopības vidusskolā notiek Latvijas Biškopības biedrības (LBB) kongress. Tajā piedalās arī LBB Madonas nodaļas vadītājs Jānis Puriņš, kas saimnieko Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju z/s "Jaunspieķi".

– Biškopjiem gadā ir divi lieli pasākumi – ziemas jeb pavasara konference, kas notiek īsi pirms sezonas starta šāviena, un vasaras saiets, ko šovasar plānojam sarīkot pie Alauksta ezera, – atgādina Jānis Puriņš. Viņaprāt, kongresā būs iespēja satikties ar sen neredzētiem kolēģiem, tirdziņā iegādāties ko vajadzīgu, bet informācijas ziņā diez vai būs kas jauns un nedzirdēts. Joprojām labi strādā žurnāls "Biškopis", kas aktīvajiem biedriem, kuri nomaksā biedru naudu, četrreiz gadā atsūta informatīvās vēstules. Informāciju var iegūt arī internetā un citos izdevumos.

Pēc Jāņa Puriņa novērojumiem, šogad biškopju pavasara sākums varētu būt krietni vēlāks nekā citugad.

– Marta beigās Vidzemē bites vēl nav izlidojušas. Varbūt kaut kur Kurzemē vai pie Rīgas, bet Vidzemē vēl ir dziļš sniegs, un bites vēl guļ. Varbūt šopavasar būs viens no rekordiem, ka bites izlidos ļoti vēlu. Manās piezīmēs vēlākais fiksētais izlidošanas datums ir 4. aprīlīs. Iespējams, 2009. gads rekordu pārsitīs, jo par izlidošanu var runāt tad, kad bites masveidā iztīra ziemas barību no vēderiem.

Valstī pašlaik ir neprognozējama situācija, notiek dažādas izmaiņas, bet, pēc Jāņa Puriņa sacītā, biškopībā tā nav bezcerīga. – Par laimi, biškopība nav to nozaru sarakstā, kam ir krīze produkcijas realizācijā. Relatīvi ar bitēm šogad ir pat labāk, bet nav skaidrības, kas būs pēc gada. Arī medus cena ir pieaugusi, un biškopjiem atliek cerēt, ka šogad būs labs medus ienesums.

Kaut gan aizvadītā vasara mūsu puses dravām nebija īpaši ienesīga, medus, ko fasēt un realizēt, biteniekiem netrūkstot, jo dažam mājās glabājoties vēl medus krājumi no iepriekšējiem gadiem. Nu gan tie būšot patukšoti.

Kā iepriekš Madonā, tiekoties ar mūspuses biteniekiem, uzsvēra Andrejs Mizis, ja nākamā raža būs liela un krīze ieilgusi, varētu būt problēmas ar realizāciju. "Tad arī cena kritīsies, kaut gan biškopju vēlme ir cenu saglabāt. Tomēr šī vēlme ir samērā bīstama, jo, kolīdz paceļam cenu, plaši atveram durvis konkurentiem, un ārzemju bitenieki to izmanto."

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px