Barkavas pagasta Stalīdzānos Regīnas un Edvarda Tomiņu saimniecībā rudens darbi turpinās. Vakar saimniekam vēl bija jānokuļ beidzamie 6 ha miežu, arī palielajā kartupeļu tīrumā vēl priekšdienām gaida darbs, bietes, burkāni un citi sakņaugi uz rudens pusi briest un pieņemas apjomā. Arī puķes salnas vēl nav skārušas, un tām jāsagaida Skolotāju diena, lai mazbērniem būtu, ko dāvināt klases audzinātājām.
Regīna un Edvards Tomiņi Barkavas pagastā ir lauksaimnieki, kuri saimnieko kopš zemes reformas sākuma. Kopš tā sauktajiem Breša laikiem Regīnai Tomiņai ir nodibināta ZS "Līcīši", bet, kad kopsaimniecības sāka izjukt, Edvards Tomiņš izveidoja ZS "Skaldas". – ZS "Skaldas" pamatnodarbošanās ir lopkopība, turam 45 slaucamās govis, ir 15 gaļas lopu. Graudaugus audzējam savas saimniecības vajadzībām – lopbarībai, – darbības virzienu raksturo Edvards Tomiņš. Labība šogad bija iesēta 75 ha platībā, un dažādu apstākļu dēļ vēl palikusi maza "astīte", ko nokult.
Tam, ka lauku saimniecībā strādā pārdomāti, jāpateicas arī māju saimnieku profesijai – abi ir lauksaimnieki. Regīna pārzina agronomiju, Edvards ir inženieris. Patlaban viņi ir pensijā un var visus spēkus veltīt lauku saimniecībai. Ģimenē lielākā bagātība ir izaudzinātie pieci bērni – četras meitas – Aija, Egita, Liene, Arita – un dēls Andrejs, trīspadsmit mazbērni, kam solās piepulcēties vēl kāds. Gandrīz katru nedēļas nogali kāds ciemojas pie vecākiem, palīdz saimniecībā, kā arī visiem pietiek laukos izaudzētās ekoloģiski tīrās pārtikas, kas ir bioloģisko saimniecību priekšrocība.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.09.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto