Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Bērzaunē — “Alpu terases”

Redakcija

Autors • 07.08.2008.

Bērzaunē — “Alpu terases”
Burtu lielums

Rit pirmā sezona, kā Bērzaunes pagastā puķes balkoniem un dārziem piedāvā SIA "Alpu terases". Nu jau siltumnīcā, kur pavasarī bija puķu pārapdzīvotība, ap 80 veidu vasaras puķu, tagad ir kļuvis brīvāk, taču daudzas brīnišķīgas vasaras puķes vēl pilnos ziedos un piesaista jūsmīgus skatus.

Piedāvājumā ir arī ap 50 veidu ziemciešu stādu podiņos, un tās vasaras otrajā pusē izvēlas vairāk nekā ziedošās skaistules balkoniem.

– Puķes visu laiku ir mani saistījušas hobija līmenī, bet līdz šim tā nebija mana sfēra, jo ilgus gadus strādāju ēdināšanas nozarē. Šī ir pirmā sezona jaunajā darbības laukā, un tas, ko esmu izvēlējusies, man patīk. Laikam puķu audzēšana ir aicinājums, – atklāj uzņēmuma īpašniece Ilze Pūce.

Puķu audzēšanā izveidota sadarbība ar Holandes firmām. Pēc kataloga tiek izvēlēts pasūtījums, no Holandes ieved jaunstādus, ko izpiķē podiņos. Atraitnīšu jaunstādi, ko saņems septembrī, jau tiks audzēti nākamajai sezonai.
Atceroties pavasari, Ilze Pūce pasmaida: – Bija jākļūst kā balerīnām, jo podiņi bija cieši sarindoti viens pie otra, jo pietrūka brīvas vietiņas, kur izvietot arvien jaunas puķes.

Ilze priecājas par cilvēkiem, kas te iegriežas, jo visiem patīk puķes. Dažs salasīs pēdējos santīmus, bet puķīti nopirks.

– Varbūt tāpēc, ka esam jauns uzņēmums, interese ir liela. Pie mums iegriežas ļoti daudz garāmbraucēju, jo "Alpu terases" atrodas izdevīgā vietā – ceļa malā. Te ir bijuši puķu draugi no Rēzeknes, Ludzas, Saldus un Valmieras. Atmiņā palicis agrs pavasaris, kad visapkārt vēl nav zaļuma. Ziedošas atraitnītes, kam siltumnīcā bija par karstu, izvietoju ceļa malā, un tā bija bezmaksas reklāma. Cilvēki brauca pagalmā un interesējās, vai tās var nopirkt.

Vērtējot pirmo sezonu, Ilze Pūce atzīst: – Darba bija daudz, dažreiz līdz Jāņiem patiesi 24 stundas diennaktī, arī ieguldījumi ir lieli, bet patīkami, ka "Alpu terasēs" puķes zied krāšņi un cilvēkiem esam vajadzīgi.

Neskatoties uz to, ka neiztirgotu augu vēl palicis daudz, uzskatu, ka strādāts veiksmīgi. Ja jūs zinātu, cik pilna siltumnīca bija sākumā. Daudz domājam par realizāciju, stādus audzējama gan māju apkārtnes apzaļumošanai, gan ainavas veidošanai pilsētās, gan kapiem. Izdevīgi ir strādāt sadarbībā ar pasūtītājiem, vairumpircējiem un dārza apzaļumotājiem, jo viņi ņem vienas šķirnes stādus lielā daudzumā. Ja brauc individuālie pircēji, viņi salasa pa puķītei no vairākām šķirnēm. Ir izveidojusies sadarbība ar ziedu vairumtirdzniecību Rīgā, kam interesē kvalitatīvi augi par normālu cenu. Protams, pieprasījums vēl ir jāpēta. Mana pieredze, ka pēc Jāņiem lielāks pieprasījums ir pēc ziemcietēm un begonijām.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.08.2008.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px