Tā vakar tiekoties sacīja Vasilijs Pokatovs, kas savā individuālajā saimniecībā Lazdonas pagastā sēja miežus.
Lazdonas pagastā nav daudz saimnieku, kas sēj un audzē labību.
– Zemīte sēšanai ir gatava, jau gandrīz par sausu, – teica saimnieks.
Tā kā pavasaris iestājies agri, lauku darbus viņš uzsāka jau pirms pāris nedēļām – ara, kultivēja augsni, bet sēja pēc tam, kad nosvinētas Lieldienas.
– Līdz 1. maijam jau visi labību būs iesējuši, īpaši šajās siltajās un saulainajās dienās strādā tie, kam lielas platības jāapsēj. Man jau arī ir svarīgi, lai zeme būtu laikus kārtīgi apstrādāta un apsēta, bet Lieldienās gan nestrādāju. Pavisam kopā ir 33 ha zemes, pavasarī jāiesēj 18 ha. Uzskatu, ka, ja gribi dzīvot labāk, vajag strādāt, nevis pabalstus gaidīt. Ja visi strādātu tā, kā Barkavas pagasta zemnieki, tad zeme neaizaugtu, – sprieda saimnieks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.04.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto