Noslēdzas biškopības sezona. Esam aizvadījuši skaistu vasaru. Pietika siltuma, bija sabalansēts, labs mitruma režīms. Šis bija retais gads, kad medoja gan liepas, gan virši, gan bija lapu izsvīduma medus. Tāpēc par medus ievākumu šogad nesūdzas.
Likumdošanas akti palīdzēja šogad radīt milzīgu interesi par šo nozari un piesaistīt daudz jauno biškopju. Šovasar regulāri veikalos trūka pilna biškopības inventāra klāsta. Biškopības biedrībā ilggadējie biedri ir kļuvuši par minoritāti, jo ir liels daudzums jaunpienācēju. Izskatās, ka to galvenā vienojošā problēma un lielākais riska faktors nākotnē ir elementāru zināšanu un praktisko iemaņu trūkums. Tāpēc ir radusies doma par biškopju apmācībām vai pat kursiem. Tie varētu sākties ar jauno gadu. Apmācības varētu notikt pāris reižu nedēļā, darbdienās vai brīvdienās. Norises vieta varētu būt manā saimniecībā, Cesvaines novada „Jaunspieķos", vai Madonā. Lektors – Jānis Puriņš. Praktiskās nodarbības sezonas laikā notiks pie lektora dravā. Lekciju kopskaits un temps – pēc klausītāju vēlmēm.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.10.2011.
Autors: JĀNIS PURIŅŠ,
LBB Madonas nodaļas vadītājs