Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā asambleja 2011. gadu pasludinājusi par Starptautisko meža gadu.
Par Meža gada sākumu paziņoja 2. februārī ANO Meža foruma devītajā sesijā Ņujorkā, aicinot dalībvalstu valdības, kā arī valsts un starptautiskās organizācijas atbalstīt ar Meža gadu saistītās aktivitātes. 2011. gada galvenais vēstījums ir "Meži cilvēkiem!", jo saskaņā ar ANO mežiem ir būtiska nozīme izdzīvošanā un tautas labklājībā.
ANO aicinājumam jau atsaukusies arī Latvija, kur Meža dienu tradīcijas iedzīvinātas vairāk nekā 80 gadu garumā, turklāt to aizsākums ir meklējams Varakļānos. Mežu atjaunošanai tiek pievērsta lielāka uzmanība arī pēc 2010. gada augusta vētras postījumiem.
Plašāk lasiet laikrkastā STARS 03.02.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ