Šā gada sākumā Barkavas pagastā tika izveidota jauna amata vienība – jaunatnes darbinieks, kura pienākums ir organizēt un koordinēt darbu ar jaunatni Barkavas pagastā, nodrošināt biedrības „Mēs – Barkavas pagastam" izveidotā radošo aktivitāšu parka darbību Barkavas kultūras nama telpās. Pēc pretendentu izvērtēšanas amatā tika apstiprināta AGNESE POĻAKA, viņai šis ir jauns izaicinājums.
Agnese Poļaka, kas pēc mācībām Varakļānu vidusskolā ieguvusi augstāko izglītību komunikāciju zinātnē, atzīst, ka iesākums nebijis viegls, jo līdz šim darbs ar jauniešiem bijusi sveša joma. – Turklāt arī Barkavā darbs ar jauniešiem iepriekš nebija tik aktīvs, vairāk notika darbs ar bērniem. Tādēļ sākotnēji smagākais uzdevums bija šos jauniešus savākt, piesaistīt, lai viņi apmeklētu izveidoto bērnu un jauniešu telpu, iesaistītos aktivitātēs, nāktu ar savām idejām, lai kopā mēs varētu darīt to, kas viņus interesē, – atklāj Agnese Poļaka.
Kopīgi sanākot un ģenerējot idejas par to, ko darbā ar jauniešiem turpmāk varētu darīt, jaunieši ierosināja paveikt ko tādu, kas veltīts Latvijas simtgadei. Tā tapusi akcija „Labie darbi Latvijas simtgadē". Tās ietvaros tiks krāti pozitīvie piemēri – Labo darbu krātuvītēs, ko izgatavojuši Barkavas jaunieši, būs iespēja ievietot zīmītes, kurās fiksēti līdzcilvēku vai pašu paveiktie labie darbi, lietas, kas padara ikdienu gaišāku, pasauli labāku un kas paveiktas ārpus ikkatra „tiešajiem pienākumiem". Tāpat tiks krātas labās domas un vēlējumi Latvijas simtgadē.
Labo darbu krātuvītes ir atrodamas Barkavas pagasta pārvaldē, Barkavas kultūras namā, Barkavas bibliotēkā, Stalīdzānu bibliotēkā, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā un Barkavas pamatskolā. Tajās laikā no marta līdz novembrim ikviens var ievietot sarullētu lapiņu, uz kuras uzrakstīts labais darbs, lieta, doma vai novēlējums. Arī tie, kas vēlas piedalīties akcijā, bet kam nav tādas iespējas lapiņu aizpildīt klātienē, to var izdarīt, rakstot uz e-pastu [email protected]. Visas lapiņas tiks atvērtas novembrī – uz valsts dzimšanas dienu.
– Sākotnējā ideja bija sakrāt simt labo darbu – Latvijas simtgadei, bet sapratām, ka tomēr negribam uzlikt kādu konkrētu limitu, jo labo darbu jau nekad nevar būt par daudz. Pirmās zīmītes ar labajiem darbiem un domām krātuvītēs jau ir ievietotas – kas tajās rakstīts, arī mums pagaidām ir noslēpums, jo pirms laika tās netiks atvērtas, – pauž jaunatnes darbiniece Barkavā.
Kā uzsver Agnese, akcijā nav noteikts, kas ir „labais darbs", jo katram par to ir savi uzskati, iespējas un vēlmes. Varbūt tā ir pieteikšanās palīdzēt mammai mājas darbos, savas apkārtnes sakopšana, senioru apciemošana pansionātā vai uzsmaidīšana un komplimenta izteikšana kaimiņam.
Ar ko simtgades laiks saistās pašai Agnesei Poļakai? – Dejoju Sīļukalna kultūras nama vidējās paaudzes tautas deju kolektīvā, piedalīsimies Dziesmu un deju svētkos, kas būs mans šā gada lielākais notikums. Uzskatu, ka svētki izdosies ļoti skaisti un īpaši – gluži kā dāvana valsts simtgadē.
21.03.2018.