Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Zābaki nokalpoja labi, ja 10 stundu”

Redakcija

Autors • 17.01.2011.

“Zābaki nokalpoja labi, ja 10 stundu”
Burtu lielums

5. janvārī z/s „Ataugas" „Veikals darbam" nopirku darba zābakus, 6. janvārī ar tiem kājās nostrādāju visu darbdienu, bet jau nākamajā rītā tie bija beigti. Kopumā zābaki nokalpoja labi, ja 10 stundu, maksāja aptuveni 17 latu, – par savu neveiksmīgo pirkumu pastāstīja Gundaris Kravalis.

Viņš atzina, ka veikala pārdevēja čeku bija iedevusi, bet viņš pats to izmetis, domādams, ka nevajadzēs. Lai gan bez čeka, vīrietis tomēr cerējis, ka veikalā izdosies vienoties par zābaku apmaiņu, jo nebijis naudas, lai iegādātos jaunu pāri.
– Man atcirta, ka pārdevēja neko nezinot, sūtīšot zābakus uz ekspertīzi – vārdu sakot, neko sarunāt neizdevās. Veikals nav tik liels, arī pirkums netika izdarīts tik sen, lai pārdevēja mani neatcerētos un atteiktos atzīt, ka pirkums izdarīts šajā veikalā, kā arī piekristu samainīt zābaku pāri. Ar rakstu vien vēlos informēt lasītājus, ka šāda materiāla, kas ir putuplasts, zābaki neder darbam mežā. Bija gan rakstīts, ka zābaki piemēroti pat -30 grādu aukstam laikam, un pirkuma izdarīšanas dienā arī neiedomājos, ka tas ir putugumijas materiāls. Manuprāt, šo zābaku partija ir brāķis. Kā bijušais ķīmiķis zinu, ka no dārgas putugumijas var uztaisīt kvalitatīvus zābakus, bet šis noteikti nav tas gadījums. Turpretī lietoto apavu veikalā Blaumaņa ielā man ne tikai pārdeva jaunus zābakus, bet pat bija ar mieru nedēļas laikā tos nomainīt, ja kaut kas notiek – bez ekspertīzes. Tā ir pavisam cita attieksme pret pircēju. Manuprāt, tas ir normāli, ja veikalnieki saprot un apzinās, ka valstī ir krīze, – norādīja Gundaris Kravalis.

Uzrunājot „Veikals darbam" pārdevēju Ligitu Andersoni, kas bija apkalpojusi pircēju, noskaidrojās cita versija par notikušo: – 7. janvāra rītā pircējs ienāca veikalā ar nesen pirktajiem zābakiem kājās un teica, ka tie saplīsuši, lai apmainot pret jaunu pāri. Bija acīmredzams, ka vīrietis atnācis pa taisno no darba, jo zābaki bija dubļaini, netīri, tāpēc atbildēju, lai zābakus notīra, atnes uz veikalu, un tos sūtīsim uz Rīgu ekspertīzei. Bez iebildumiem būtu zābakus apmainījuši, ja vien ekspertīzē neuzrādītos, ka tie saplīsuši nēsātāja vainas dēļ – kaut arī nebija čeka, jo zināju, ka tie tiešām nesen pirkti mūsu veikalā. Pircējs atbildēja, ka iešot paskatīties kur citur, un tā arī aizgāja. Ja nu kādreiz kādam gadījies, ka veikalā pirktie apavi saplīst vai rodas kādas citas problēmas, tos vienmēr esam apmainījuši. Runājot par konkrēto zābaku modeli, jāteic, ka šis ir pirmais gadījums, kad kāds sūdzējies par to kvalitāti. Zinu, ka šādus zābakus iecienījuši arī mednieki, un ne reizi nav nācies dzirdēt, ka zābaki viņiem būtu saplīsuši.

Šajā gadījumā pircējam droši vien jāiegriežas veikalā vēl vienu reizi un jāatnes zābaki, lai tos varētu nosūtīt uz ekspertīzi, tad arī noskaidrotos, kas īsti bijis par iemeslu zābaku saplīšanai.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px