Nesen veikalā ieraudzīju kārdinošu zaļo sīpollociņu saišķīti. Laukā decembris, uzsnidzis sniegs, bet lociņi – kā pavasarī. Ieinteresējos, kur šie lociņi ir audzēti. Vai mūsu dārzeņu audzētāji vēl pievēršas tādai kultūrai kā sīpollociņi? Ar šādu jautājumu redakcijā griezās Kārlis Uplejs.
SIA "Aiva G" siltumnīcās Barkavā sīpollokus audzē joprojām, bet tos izplata ar uzņēmuma "Baltijas dārzeņi" starpniecību. Uz iepakojuma, ko pārdod Latvijā, nav norādes, ka loki ir izaudzēti Barkavā, "Aiva G" dārzniecībā.
Kā skaidroja uzņēmuma saimnieks Juris Grudulis, zaļos sīpollociņus griež jau kopš novembra sākuma: – Lociņus gan audzējam, bet ar to realizāciju nav viegli. Lielākā daļa produkcijas aiziet uz Rīgu, savā veikaliņā Barkavā pārdodam tikai nelielu daļu. Uzlīmes par loku izcelsmi mums ir, bet pieļauju, ka tālāk no vairumtirdzniecības bāzes lokiem jau ir marķējums "Baltijas dārzeņi". Domāts, ka janvāra sākumā novāksim lociņu ražu un vairāk sīpolus nestādīsim – sāksim gatavot siltumnīcas tomātu sējai.
Jau kopš novembra zaļos sīpollociņus novāc arī "Jaunzemnieku" siltumnīcās. Kā pastāstīja Inita Zepa, viņu audzētos lociņus var iegādāties Madonā, "Jaunzemnieku" veikalā, bet lielākā daļa tiek izplatīta ar augļu un dārzeņu vairumtirdzniecības bāzes SIA "Salvi Plus" starpniecību.
– Mūsu audzētie lociņi tiek vesti uz Cēsu uzņēmumu SIA "Salvi Plus", tālāk ar bāzes starpniecību tie nonāk veikalos, arī atceļo atpakaļ uz Madonas veikaliem, vismaz mazākajās bodītēs ir mūsu audzētie zaļumi. Ne "Rimi", ne "Maxima" veikalos mūsu lociņu nav, – apstiprināja Inita Zepa.
Vaicāta par lociņu realizāciju, viņa stāstīja, ka novembrī lociņu bijis pieaudzēts par daudz, visu daudzumu nav izdevies pārdot, bet patlaban produkcijas apjoms tiek audzēts atbilstīgi pieprasījumam. Tas, kā zināms, mēdz būt mainīgs un atkarīgs no pircēju ienākumiem.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto