Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vēlas pastkastīti pie „Maximas”

Redakcija

Autors • 22.01.2010.

Vēlas pastkastīti pie „Maximas”
Burtu lielums

Tie, kas joprojām draugiem, radiem, paziņām raksta vēstules un svētkos sūta arī apsveikuma kartītes, ir ievērojuši, ka pēdējos gados samazinājies vēstuļu kastīšu jeb pastkastīšu skaits. Un ne tikai apdzīvotās vietās laukos, bet arī Madonas pilsētā.

Madonieši, kas dzīvo Rūpniecības ielas rajonā, vaicā redakcijai, vai tomēr nav iespējams pastkastīšu skaitu pilsētā palielināt, lai vienas vēstules dēļ nebūtu jāmēro ceļš uz Madonas pastu, īpaši ziemā, kad ielas un ietves bieži ir slidenas. Turklāt ne visiem gados vecākiem cilvēkiem tas vairs esot pa spēkam. Protams, var jau braukt ar sabiedrisko transportu, bet, ja vēl jāmaksā par braukšanu autobusā, vēstules nosūtīšana (pastmarka vien izmaksā 35 santīmus) iznākot zelta vērtē. Arī sūtījumus no pastkastītēm pasta darbinieki katru dienu varētu neizņemt, pietiktu, ja to darītu kaut reizi nedēļā, jo vēstules jau nemaz tik bieži netiekot rakstītas.

To, ka Madonas pilsētā ir samazinājies pastkastīšu skaits, apstiprina arī „Latvijas Pasta" Klientu apkalpošanas vadības departamenta Madonas pasta darba organizācijas instruktore Irēna Ivanova.

– Madonā vēstuļu kastīšu skaits ir samazinājies par divām. Tās tiek uzstādītas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, un to izvietojums katras pašvaldības administratīvajā teritorijā ir atkarīgs no iedzīvotāju blīvuma uz kvadrātkilometru.
Arī mums ir zvanījuši madonieši un lūguši uzstādīt vēstuļu kastīti pie jaunās „Maximas", ko vēstuļu nosūtīšanai varētu izmantot gan Rūpniecības ielas kvartālā dzīvojošie, gan arī citi iedzīvotāji. Patlaban šis priekšlikums tiek izvērtēts, iespējams, mums arī izdosies vienoties ar vadību par vēstuļu kastītes uzstādīšanu, kaut arī iedzīvotāju blīvums te ir mazāks, nekā MK noteikumos noteikts, – uzsver Irēna Ivanova.

Vaicāta, vai iedzīvotāji šajos grūtajos laikos vispār vēl sūta vēstules un apsveikumus, viņa atzīst, ka, protams, tik daudz, kā senāk, apsveikumi vairs netiek sūtīti, tomēr šo tradīciju samērā daudzi joprojām nav aizmirsuši. Piemēram, pērnā gada nogalē tika nosūtīts daudz vairāk apsveikumu, nekā iepriekš bija prognozēts, vairākās pasta nodaļās tika pat izpirktas visas lētākās apsveikuma kartītes.

Attiecībā uz jaunu vēstuļu kastīšu uzstādīšanu vēl jāpiebilst, ka bijušajā Madonas rajona teritorijā tas tuvākajā laikā netiek plānots, bet labā ziņa ir tā, ka nav arī paredzēta vēstuļu kastīšu skaita samazināšana.

Jāņem vērā, ka klienti pasta pakalpojumus var saņemt arī pie sava pastnieka, proti, pensiju izmaksu, pārvedumu izmaksu, komunālo pakalpojumu apmaksu, pasta nodaļā pieejamo komercpreču, laikrakstu un žurnālu iegādi mazumtirdzniecībā, pasta vērtszīmju un aplokšņu iegādi un preses izdevumu abonēšanu. Pastniekam var nodot nosūtīšanai arī vienkāršu vēstuli vai pastkarti. Par konkrētā pakalpojuma saņemšanas iespējām klienti var interesēties arī tuvākajā pasta nodaļā.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px