Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Var maksāt arī uzņēmumos

Redakcija

Autors • 01.03.2013.

Burtu lielums

Kamēr Rīgā jau ministriju līmenī diskutē par nepieciešamību veikt izmaiņas likumdošanā, lai iedzīvotāji par pašvaldības uzņēmumu sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem, it īpaši par apkuri, varētu nomaksāt bez starpnieka –
tieši to sniedzējiem, Madonā šāda iespēja ir jau vairāk nekā 10 gadu.

Pateicoties tam, nerodas tādas strīdīgas situācijas, kad, samaksājot māju apsaimniekotājam rēķinus par siltumu, vienā jaukā brīdī paliec bez tā, bet, lai to atjaunotu, liek maksāt atkārtoti, jo izrādās, ka negodprātīgais māju apsaimniekotājs pakalpojuma sniedzējam nav pārskaitījis iedzīvotāju samaksāto naudu gandrīz vai no apkures sezonas sākuma.
Turklāt Madonas pilsētā salīdzinājumā ar valsts galvaspilsētu ir saglabāta ne tikai iespēja par komunālajiem pakalpojumiem samaksāt to sniedzējiem, veicot pārskaitījumu uz norādītajiem kontiem bankās vai izmantojot internetbanku, bet arī maksājot pašos uzņēmumos – SIA „Madonas siltums" (Cesvaines ielā 24), SIA „Madonas namsaimnieks" (Augu ielā 29) un AS „Madonas ūdens" (Raiņa iela 54). Šo iespēju, neraugoties uz visai lielo attālumu, daudzi, īpaši vecāka gadagājuma cilvēki, lai ietaupītu komisijas naudu, labprāt arī izmanto.
Kāds lasītājs, kam gadījies iegriezties SIA „Madonas siltums" laikā, kad tur maksājumi no iedzīvotājiem netiek pieņemti, gan lūdz redakciju precizēt, kurās dienās un kādā laikā uzņēmumā ir iespējams veikt maksājumus. Atbildēt uz šo jautājumu lūdzu SIA „Madonas siltums" valdes locekli Uldi Lielvalodi.
– SIA „Madonas siltums" maksu par apkuri, ūdeni un māju apsaimniekošanu no iedzīvotājiem pieņem darbdienās – pirmdien, otrdien, trešdien un ceturtdien no pulksten 8 līdz 12 un no 13 līdz 16, bet piektdien – no pulksten 8 līdz 12, jo darbinieces pienākumos ietilpst ne tikai maksājumu pieņemšana, bet arī dokumentu un atskaišu noformēšana. Šāds laiks maksājumu pieņemšanai no iedzīvotājiem ir spēkā jau vairāk nekā pusgadu, – informē Uldis Lielvalodis.
Savukārt, vaicāts par iespēju šādu precīzu informāciju par maksājumu pieņemšanas laiku ievietot arī ikmēneša apkures rēķinā, uzņēmuma vadītājs atzīst, ka tas ir tehniski iespējams.
– Tas ir vērā ņemams ierosinājums, un to nav grūti izdarīt. Nedaudz tikai jāpamaina programma. Kad nākamreiz programmētājs ieradīsies uzņēmumā, mēs to pārrunāsim, lai rēķinā tiktu iekļauta arī šāda informācija, – uzsver Uldis Lielvalodis.
Arī AS „Madonas ūdens" maksājumus iespējams veikt katru darbdienu – no pulksten 8 līdz 12.30. Jāpiezīmē, ka par ūdeni un kanalizācijas pakalpojumiem iedzīvotāji var nomaksāt arī „Latvijas Pastā" un banku filiālēs.
SIA „Madonas namsaimnieks" situācija ir līdzīga: maksājumi no iedzīvotājiem uzņēmumā tiek pieņemti katru darbdienu darba laikā – pirmdien no pulksten 8 līdz 13 un no 14 līdz 18; otrdien, trešdien, ceturtdien no pulksten 8 līdz 12 un no 13 līdz 17; piektdien no pulksten 8 līdz 12 un no 13 līdz 16.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px