Pagājušajā nedēļā, atbraukusi sastādīt puķes un sakopt piederīgo atdusas vietas Vistiņlejas kapos, kāda iedzīvotāja saskārusies ar to, ka darbu veikšanai nebijis ūdens, kas visādi citādi šajos kapos vienmēr bijis nodrošināts. Ar laikraksta „Stars" starpniecību viņa vēlējās precizēt, vai tā bijusi neveiksmīga sakritība vai varbūt tomēr ūdens turpmāk vairs netiks piegādāts.
Kā skaidroja Praulienas pagasta īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Rihards Saulītis, lai gan citviet novadā ir kapsētas, kur ūdens piederīgajiem netiek nodrošināts un tas jāņem līdzi pašiem, Vistiņlejas kapos tas tiek un arī turpmāk iedzīvotāju ērtībai tiks vests.
– Agrāk ūdeni varēja ņemt no privātmājas, kas atrodas pie kapiem, bet nu jau kādu laiku vedam un arī turpināsim ūdeni vest mucā. Ir speciāls transports, ar ko regulāri braucam. Kapu pārzine strādā no visas sirds un dvēseles, to var arī secināt pēc kapu sakoptības; ja pamana, ka ūdens beidzies, uzreiz mums ziņo, lai varam atvest. Vienkārši reizēm ne uzreiz varam tā izgrozīties, ja cilvēks tobrīd citur strādā, kamēr uzpilda un atved ūdeni, var paiet laiciņš. To arī iepriekš nevaram prognozēt, cik daudz ūdens vajadzēs, jo reizēm uz kapiem sabrauc desmit cilvēki reizē un visiem vajag ko laistīt, bet reizēm, kā arī šajā karstajā laikā, cilvēki brauc mazāk. Piemēram, pagājušajā nedēļā sapildījām un aizvedām divas mucas ūdens, – pastāstīja Rihards Saulītis, atkārtoti uzsverot, ka lasītājas minētā situācija bijusi vienkārši sakritība, jo muca ar ūdeni Vistiņlejas kapos tiks pildīta arī turpmāk.
12.06.2018.