Redakcijā saņēmām zvanu no Ievas, kas ar laikraksta starpniecību vēlējās noskaidrot, kur un kādā veidā vērsties par gājēju pārejas izveidi no Madonas mūzikas skolas uz veikalu „Maxima".
– Man ir tāds ieteikums, ka varētu vietā, kur no mūzikas skolas iziet gājēju celiņš uz ielas, tieši pretī centra „Maximai", izveidot gājēju pāreju. Mana meita otro gadu iet mūzikas skolā, 1. klasē – skolā, tāpēc zinu, ka bērni no mūzikas skolas bieži dodas uz šo veikalu ko nopirkt. Arī cilvēki bieži iet pāri ielai, kustība tur ir aktīva. Esmu dzirdējusi, ka no mūzikas skolas arī izskanēja līdzīgs ieteikums Madonas domei, taču tas tā arī palika tikai idejas līmenī. Domāju, ka gan es, gan pārējie vecāki justos mierīgāki par saviem bērniem, ja šajā vietā tiktu izveidota gājēju pāreja. Mēs to tikai atbalstītu, – Ieva izklāstīja savu viedokli.
Atbildi lūdzu Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājam Aldonim Rībeniekam: – Problēma gan ir tāda, ka tieši tajā iecerētajā vietā, kur parasti iet visvairāk cilvēku, ir iebraucamais ceļš mūzikas skolā. Gājēju pāreja varētu atrasties vienīgi Upes ielas galā, vietā, kur beidzas ietve (pretim veikalam „Impulse"). Jautājums ir daudzas reizes skatīts, taču ir jāievēro arī noteikumi par izbūvi. Otrkārt, jautājums ir problemātisks tāpēc, ka drīz sāksies Blaumaņa ielas rekonstrukcija. Pēc tās faktiski daudz kas mainīsies. Ja gājēju pāreja tiks uztaisīta Upes ielas galā, cilvēki šā vai tā ies tur, kur vēlēsies. Jautājums ir apspriests bieži, taču atdūries pret to, ka pagaidām optimāla risinājuma nav. Informāciju ir skatījusi arī CSDD.
Protams, iesniegumu varētu un pat būtu vēlams adresēt Madonas novada domei, jo tad jautājumu izskatīs vēlreiz, sniegs atbildi. Kas to zina, varbūt ieviesīs izmaiņas projektā, pārlūkos mūzikas skolas iebrauktuvi.
Madonas mūzikas skolas direktors Artis Kumsārs atzina, ka šo jautājumu izskatīšanai ierosinājis jau vairākkārt: – Esam ierosinājuši uzlikt „gulošo policistu", izveidot gājēju pāreju vai uzlikt luksoforu, kuram piespiežot pogu gājējs ziņo par vēlmi šķērsot ielu. Nekas no tā visa nav realizēts, jo dārgi maksājot. Esmu par to runājis līdz apnikumam. Par laimi, nevienam bērnam mašīna nav virsū uztriekusies, tomēr ir bijuši gadījumi, kad mašīna uzbraukusi pieaugušajiem. Lai vismaz kaut nedaudz uzlabotu situāciju, nozāģēju liepiņas ielu stūros, lai labāka pārredzamība. Domē man ir atbildēts, ka gājēju pāreju tāpat neviens autobraucējs neievēros, jau tagad viņi nesas uz 70 km/h. „Gulošais policists" maksājot ap Ls 600. Upes ielas galā nebūtu jēgas izveidot gājēju pāreju, jo pa to autobraucēji pārvietojas salīdzinoši lēnāk, uz Blaumaņa ielas gan viņi mēdz ieskrieties. Īstenībā, pie visām skolām ir bēdīgi ar gājēju pārejām, jo daudz kur ir nodilušas „zebras" svītras. Uzskatu, ka vajadzētu Madonā pārskatīt gājēju pāreju jautājumu, izvērtēt, kur tās būtu vēlams izveidot, jo daudzās vietās cilvēkiem būtu jāļauj droši šķērsot ielu, kaut vai pie bibliotēkas, aptiekām.
Autore: LAURA VOITIŅA