Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vai kanalizācija pagalmā ieplūst no kaimiņiem?

Redakcija

Autors • 06.02.2013.

Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā laikraksta „Stars" redakcijā satraukuma pilna vērsās Madonas, Blaumaņa ielas, iedzīvotāja. Viņas pagalmā no kaimiņos esošās Blaumaņa 18 daudzdzīvokļu mājas tekot kanalizācija.

– Mūsu pagalmā visa taciņa noplūdusi, manuprāt, blakus mājā neviens nesūknē kanalizāciju, tāpēc tā sūcas pāri. Cik saprotu, puse šīs mājas ir pieslēgta pie pilsētas kanalizācijas, bet otra puse izmanto sauso tualeti, ko neviens jau ilgstoši nav izvedis. Tāpat ir pa kādam šīs mājas iedzīvotājam, kas savu šmucspaini izgāž aiz šķūnīšiem, kuri atrodas teju pie mūsu īpašuma robežas, un arī tas viss plūst uz mūsu pusi, jo esam tādā kā nogāzē. Jau piecus gadus esam cietušies, kad vasarās pāri plūstošās kanalizācijas smaka ir neizturama, bet, ja jau pat ziemā sākas šādas problēmas, tas vairs nav normāli, – uzsvēra madoniete.
Viņa arī atklāja, ka pie kaimiņiem bail iet cilvēcīgi parunāties, noskaidrot problēmas iemeslu, jo šajā mājā pārsvarā dzīvo ne tās labvēlīgākās ģimenes. Taču raizējoties par to, ka pašu mājās aug trīs bērni (no kuriem jaunākais nupat sāks rāpot), kam šī netīrība jāpiecieš, sieviete vairs nespēja klusēt. Turklāt drīz nāks pavasaris, viss kusīs, un kanalizācijas aka var vēl vairāk pārplūst.
Viņa jau esot vērsusies Valsts vides dienestā un pie Madonas novada pašvaldības kārtībniekiem, kas aizbraukuši uz minēto adresi, bet nekādus pārkāpumus nav konstatējuši. Kārtībnieks Juris Marjuničs laikrakstam solīja tuvākajā laikā vēlreiz apsekot situāciju, jo pagaidām neesot skaidrības, no kurienes kaimiņu pagalmā varētu plūst kanalizācija, vai tā patiešām nāk no Blaumaņa ielas 18 kanalizācijas.
Blaumaņa ielas 18 īpašnieku pilnvarotā persona Ingrīda Bargā komentēja šo situāciju: – Māja jau vairāk nekā gadu ir pieslēgta pie pilsētas centrālās kanalizācijas, īrnieki sauso tualeti vairs neizmanto. Vienubrīd bija tā, ka viens mājas gals vēl nebija pieslēgts pie kanalizācijas, bet tagad visā mājā tai ir pieeja, viss ir pievienots centrālajai kanalizācijas caurulei. Kad 21. janvārī citās darīšanās biju ieradusies Madonā, nekas nekur netecēja un nekādu problēmu nebija. Bet pagājušajā nedēļā saņēmu no kārtībnieka zvanu ar informāciju par kaimiņienes sūdzību. Pat ja pieļautu, ka caurulēs kaut kas ir aizdambējies, kanalizācija plūstu koridorā, kur cauri iet centrālā caurule. Savukārt pagalmā nekas nevar plūst, jo caurule ir ierakta zemē, vairāk nekā metra dziļumā, kā to prasa noteikumi. Tāpēc negribētos ticēt, ka problēma radusies iepriekš minēto apstākļu dēļ, pie vainas, iespējams, ir kas cits.
Šobrīd, apskatot pagalmu, neko nekur nemana, tāpēc var gadīties, ka kaimiņienes aktualizētās problēmas risinājums jāgaida nedaudz ilgāku laiku, kamēr problēma atkal parādās un ir iespējams noskaidrot, kas ir tās cēlonis.
Savukārt, ja kaimiņi pamana, ka kāds, iespējams, neatļauti izgāž atkritumus, būtu ieteicams to fiksēt ar fotoaparātu vai uzreiz saukt kārtībniekus, lai pārkāpējs tiktu sodīts par saistošo noteikumu neievērošanu.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px