Atbildi uz šādu vaicājumu laikraksta "Stars" redakciju lūdza rast madoniete Biruta Ļebedeva. Pie viņas dārza mājas augošie bērzi pēc 2010. gada augusta vētras ir jūtami sasvērušies uz jumta pusi. Uztraukums par to, lai bērzi neuzkristu uz dārza mājiņas jumta, arī mudinājis rakstīt iesniegumu Madonas novada pašvaldības koku ciršanas komisijai.
– Uzrakstīju iesniegumu, ko adresēju Madonas novada pašvaldības koku ciršanas komisijai ar lūgumu atļaut nocirst trīs bērzus, kas atrodas pie dārza mājiņas, robežojoties ar meža teritoriju. Bērzi ir tik bīstami tuvu celtnēm, vēl ieliekušies uz jumta pusi, ka var uzgāzties virsū. Man atsūtīja 14. septembra sēdes protokola izrakstu, – stāstīja Biruta Ļebedeva, rādot sēdes lēmuma izrakstu.
Komisijas sanāksmē, kur piedalījās pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, īpašumu uzturēšanas nodaļas speciāliste Gita Lutce un mežsargs Vilnis Trops, iesniegumu izskatīja. Atzina, ka koki ir acīmredzami nošķiebušies, apdraud mājiņu, vienam bērzam jau ir nolauzta galotne, kas veicina trupes attīstību. Koki var kļūt bīstami, bet, tā kā tie atrodoties nevis uz pilsētas, bet uz meža zemes, koku ciršanas komisija neesot tiesīga izsniegt koku ciršanas atļauju minētajiem bērziem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.11.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto