Jūnija izskaņā redakcijā tika saņemts zvans no Mārcienas pagasta iedzīvotāja, kurš bija ļoti neapmierināts ar ietvi Meža ielā.
Kā pastāsta vīrietis, situācija ir skumja. Lai arī iepriekš ietve nav bijusi teicamā stāvoklī, tomēr pa to bija iespējams pārvietoties. Mārcienas pagasta iedzīvotājs pastāstīja, ka bruģis uzklāts ļoti nekvalitatīvi un iedzīvotājiem jāpārvietojas ļoti uzmanīgi.
„Uzskatu, ka bruģis ir uzklāts ļoti nekvalitatīvi. Piemēram, ap notekūdeņu aku bruģis nemaz nebija salikts, atstātas tukšas vietas. Protams, ir prieks, ka ir sakārtots apgaismojums, jo tas ir ļoti nozīmīgs, īpaši rudens un ziemas mēnešos, kad tumsa iestājas agrāk, bet, manuprāt, arī ietvēm ir jābūt sakārtotām, lai gājēji vai riteņbraucēji sevi netraumētu", uzskata zvanītājs.
Sazinoties ar Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Edgaru Lāci, viņš paskaidroja, kā radusies šāda situācija.
– Pēc AS „Latvenergo" pasūtījuma Mārcienas pagastā tika veikta apgaismojuma virszemes vadu nomaiņa uz kabeļiem. Lai darbu varētu izdarīt, ietves segums tika demontēts. Veicot virszemes vadu nomaiņu, paredzēta bija arī ietves atjaunošana. Darbus pasūtīja AS „Latvenergo", līdz ar to pašvaldība par to nav atbildīga, – pastāsta pārvaldes vadītājs Edgars Lācis. – Ar pašvaldību tika noslēgts līgums par ietves apmaļu ielikšanu. Jāsaka, šis darbs ir veikts kvalitatīvi, savukārt ietves stāvokli nevarētu vērtēt kā teicamu. Vairākkārt ir veikti darbi, situācija ir uzlabojusies, bet, vai vēl kas tiks darīts, nevaru atbildēt, jo pašvaldība nav darbu pasūtītājs. Tāpat nav nepieciešams saskaņojums par objekta pieņemšanu. Bet joprojām notiek sarunas, ieteikumus darbu pasūtītāji ņem vērā, un jācer, ka situācija tiks atrisināta pilnībā. Esam ieguvuši apgaismojumu, kas ir ļoti svarīgi, domāju, ka Mārcienā būs atrisināts arī jautājums, kas saistīts ar gājēju ietvi.
3.07.2019.