Jūlija beigās applūda Paegļu ģimenes dzīvoklis Madonā, Ērgļu ielā 7 – 19. Avāriju izraisīja veļasmašīnas pievada plīšana 21. dzīvoklī, kas atrodas stāvu augstāk, un negadījums notika laikā, kad abu dzīvokļu saimnieku nebija mājās.
Ja mācīsimies no citu kļūdām, tad jāatceras, ka, dodoties prom no mājām, ir jāaizgriež visi krāni. Šoreiz tā nebija, un applūda arī Paegļu ģimenes dzīvoklis, jo saimnieki atradās Liepājā. Atgriezies saimnieks Guntars Agate Paeglis secināja: – Ūdens no 2. stāva 21. dzīvokļa bija tecējis stundām ilgi, dabiski, ka tas satecēja arī mūsu dzīvoklī un tālāk – pagrabā. Atgriežoties no brauciena, nokļuvuši mājās, atradāmies peļķē – ūdens pludoja abās istabās, griesti bija slapji, no tiem pilēja lietus. Tūlīt daži kadri tika arī nofilmēti, bet diemžēl nosēdās videokameras baterija. Tomēr ir gan video, gan fotofiksācijas, kas parāda, kā te viss bija negadījuma laikā. Sapratu, ka tas vēlāk var kalpot kā liecinājums. Jo paiet ilgāks laiks, jo grūtāk pierādīt applūšanas sekas –
viss taču ir sakopts un satīrīts, vizuāli pa gabalu šķiet, ka nekas nav skarts. Uzreiz rāvām nost visus paklājus, kas bija jāžāvē, slaucījām un kopām mēbeles. Akts par dzīvokļa appludināšanu tika sastādīts tajā pašā dienā. Par laimi, abi dzīvokļi bija apdrošināti, un domāju, cik labi, ka esam bijuši tik tālredzīgi, ka apdrošināšanas līgums ir spēkā, pasargājot no tāda tipa negadījumiem kā applūšana, – ar situāciju iepazīstināja dzīvokļa saimnieks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.09.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto