Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Turpmāk — tikai kā attīstības banka

Redakcija

Autors • 14.08.2012.

Turpmāk — tikai kā attīstības banka
Burtu lielums

Izdzirdot par to, ka Hipotēku banka turpinās darbu tikai kā attīstības banka, rodas vaicājums par to, kas sagaida klientus. Kas notiks ar Hipotēku bankas Madonas klientu apkalpošanas centru? Varbūt ar steigu jāizņem nauda? Vai neatkārtojas Krājbankas liktenis?

Nesen šos un citus jautājumus redakcijai adresēja vairāki mūsu lasītāji.
Visus interesē, kā rīkoties, ja ir konts Hipotēku bankā — vai tas ir drošībā, vai nauda jāizņem un jāatver konts citā bankā? Kā privātpersonu konti automātiski pāries uz Swedbank? Kā rīkoties, ja nevēlas būt Swedbank klients, bet izvēlējies citu banku? Kāda būs kārtība, ja ir kredīts Hipotēku bankā?

Atbildēt uz „Stara” lasītāju jautājumiem par to, kas notiks ar bankas pakalpojumiem, lūdzu Hipotēku bankas Madonas norēķinu grupas vadītāju Rūtu Prostakovu.
Viņa apstiprina, ka Hipotēku bankā šobrīd notiek pārmaiņas ar mērķi pārveidot to par attīstības banku. Pēc tam, kad būs pabeigta komercdaļas pārdošana, Hipotēku banka turpinās darbu tikai kā attīstības banka, valdības uzdevumā finansējot tās uzņēmēju grupas, kurām tradicionāli grūtāk saņemt finansējumu komercbankās, — biznesa uzsācējus, mikro, mazos un vidējos uzņēmumus, lauksaimniekus u. c.

Savukārt, pakalpojumus, kurus tradicionāli sniedz komercbankas, Hipotēku banka vairs nesniegs, un Hipotēku bankas komercdaļas klientiem tos nodrošinās Swedbank.
— Bankas pārveide nav salīdzināma ar citiem notikumiem banku sektorā. Hipotēku bankai, kas jau daudzus gadus ir pildījusi attīstības bankas uzdevumus, ir uzkrāta ievērojama pieredze un kompetence valsts atbalsta sniegšanas jomā. Ieguvums no attīstības bankas varētu būt ikvienam, arī tiem, kas šodien nav un arī rītdien nebūs uzņēmēji, jo uzņēmējdarbība rada darbavietas un papildu ienākumus valsts budžetā nodokļu veidā, kas ir būtiski ikvienam Latvijas cilvēkam. Tieši uz to nākotnē fokusēsies Hipotēku banka, — norāda Rūta Prostakova.

— Kas notiks Hipotēku bankas Madonas norēķinu centrā?

— Pēc komercdaļas pārdošanas, kas plānota novembrī, Madonas norēķinu grupā komercdaļas klientiem šos norēķinu pakalpojumus nesniegsim, bet kādu laiku turpināsim tos sniegt attīstības bankas klientiem. Komercdaļas klienti visus pakalpojumus saņems Swedbank. Jau pirms pusotra gada veicām bankas iekšējo pārstrukturēšanu, arvien vairāk to pielāgojot attīstības bankas funkciju veikšanai. Visu teritoriju sadalījām kreditēšanas reģionos. Gulbene ir viens no reģionu centriem, savukārt, Madonas norēķinu grupa ir šī kreditēšanas centra daļa, un tā fokusējas uz klientu apkalpošanu norēķinu jomā.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.08.2012.

Sagatavoja IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px