Pagājušajā nedēļā „Stara" redakcijā vērsās Ērgļu novada iedzīvotājs Ainārs, norādot, ka ziemā autoceļa Ērgļi-Rīga sniega tīrīšanas laikā VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs" greideri regulāri uzveļot priekšā iebraucamajam ceļam sniega valni, kas traucē piekļuvi dzīvesvietai.
Daudzdzīvokļu mājā Rīgas ielā 44 dzīvojošais Ainārs atzina, ka šāda situācija atkārtojas regulāri un nav raksturīga tikai viņa gadījumā vien.
– Mājas iedzīvotāji pēc šādas sniega tīrīšanas nevar nedz iebraukt pagalmā, nedz no tā izbraukt. Esmu darbiniekiem teicis, lai krustojumu iztīra, taču, ja tas arī tiek darīts, tad tikai daļēji. Manuprāt, ja kaut ko dara, tad lai izdara kārtīgi. Ja nepieciešams, lai brauc aiz greidera otrs traktors, kas krustojumus iztīra, – sacīja Ainārs.
Ceļiniekiem šoziem neklājas viegli
Zinot to, ka ar šo problēmu saskaras arī citi iedzīvotāji, situāciju lūdzām komentēt VAS „Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Madonas nodaļas vadītāju Mariju Drunku. Viņa norādīja, ka, tīrot valsts autoceļus ar ātrgaitas tehniku, ceļu specifikācijas paredz, ka nav pieļaujama sniega vaļņu veidošanās uz koplietošanas pieslēdzošo ceļu braucamās daļas (krustojumos un pieslēgumos).
– Taču sakarā ar to, ka ceļu uzturēšanai nav pietiekama finansējuma, varam nodrošināt tikai valsts autoceļu attīrīšanu, – sacīja Marija Drunka.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.01.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS