– Madonā, Blaumaņa ielā 25, savu mūžu nav apgriezts dzīvžogs. Ja vēl uz Blaumaņa ielas pusi viens sāns ir normāls, uz Dārza ielas pusi ir liels nesmukums. Šī daļa iznāk uz autoostu; tur, kur ir gājēju trotuārs un salikti atkritumu lielie konteineri, krūmi ir tā nokārušies, ka nevar nemaz cauri tikt, – tā pagājušajā nedēļā telefonsarunā vēstīja kāda Madonas iedzīvotāja.
Ar problēmas izklāstu viņa pirms nepilna mēneša jau vērsusies pašvaldībā, taču nekāda rīcība neesot sekojusi – krūmi kā stāvējuši, tā stāv nekopti un gan traucē gājējiem, gan bojā skatu.
– Tā tomēr nav gluži pilsētas nomale, bet gana centrāla vieta. Ir taču saistošie noteikumi, kas jāievēro! Tāpat blakus veikala „Jūlijs" teritorijai pāri trotuāram noliecies aug kāds koks, no kura uz tā sabiris pilns ar melnām ogām. Gājēji cenšas tās apiet, citādi iekrāso apavus. Ne smukuma, ne labuma no tādiem apstādījumiem, – sieviete izteica neapmierinātību.
Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 34 „Par apstādījumu ierīkošanu, uzturēšanu un aizsardzību Madonas novadā" jautājumā par apstādījumu apsaimniekošanu paredz, ka nekustamā īpašuma īpašniekiem, nomniekiem un lietotājiem ir pienākums par saviem līdzekļiem attiecīgajā teritorijā: nodrošināt esošo apstādījumu uzturēšanu, kopšanu un atjaunošanu; nodrošināt augošu apstādījumu zaru augstumu virs ietvēm no zemes – 2,5 m; nepieļaut apstādījumu izvirzīšanos ārpus īpašuma robežām, kas var traucēt gājēju un transporta kustības drošību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.09.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto