Šosestdien, 2. februārī, Vecpiebalgā ieplānots slēpojums „Apkārt Alaukstam".
– Diez vai šoreiz braukšu slēpot uz Alaukstu, kur kādreiz pulcējās vislielākais slēpotāju skaits. Kādreiz to sauca par tautas slēpojumu, tagad, iepazīstoties ar dalības maksu, jāsāk domāt, ka tauta diez vai gribēs skriet uz mačiem, kur dalības maksa ir pieaugusi dubultā. Pirms pāris gadiem tā bija 7 lati, bet, reģistrējoties iepriekš, mazāka, taču šogad slēpotājiem jau ir jārēķinās ar ievērojamu dalības maksu. Reģistrējoties līdz 30. janvārim, dalības maksa 19 km distancē ir 12 latu, 42 km distancē – 15 latu, bet bērnu distancē – 8 lati. Slēpojuma dienā, reģistrējoties uz vietas, dalības maksa 19 km distancē ir 15 latu, 42 km distancē – 20 latu, bet bērnu distancē – 10 latu. Ierindas slēpotājam, parēķinot, cik maksās nokļūšana līdz trasei, kā arī ar kādu naudas summu ir jārēķinās, piemēram, sportiskai ģimenei ar bērniem, būs jāmeklē kāds ekonomiskāks variants, lai slēpotu. Lielajiem sportistiem varbūt tas atmaksāsies ar slavu un balvām, mazajiem ir jāapsver plusi un mīnusi. Ja patīk lielas masas, var, protams, maksāt un slēpot pūlī. Protams, trases sagatavotājiem ir jārēķinās ar degvielas izmaksām, arī citas ērtības un serviss maksā naudu, arī balvas sola. Taču sacensību komercializācijas dēļ vismaz es šo pasākumu vairs nenosauktu par tautas slēpojumu, – redakcijai piezvanīja un savas domas pauda madoniete Alise S.
Autore: I. SMILGA