Interesanta situācija izveidojusies Cesvaines novadā, kur, kā rādās, kaimiņu starpā izcēlušās savstarpējās nesaskaņas, kuru risināšanā tiek iesaistīta arī būvvalde.
Pagājušajā nedēļā ar laikrakstu „Stars" sazinājās kāda Cesvaines novada iedzīvotāja, lai informētu par kaimiņos notiekošu neatļautu būvniecību: – Kaimiņi neatļauti, bez dokumentiem un būvatļaujas savā īpašumā ZS „Pavāri" veic būvniecību. Par apkārtējiem cilvēkiem visu ko sūdzas, bet pašiem neatļauta būvniecība notiek!
Sazvanījāmies ar Cesvaines, Lubānas un Varakļānu novada apvienotās būvvaldes vadītāju Ivetu Meļehovu, lai vairāk uzzinātu par šo situāciju: – Pieļauju, ka tā varētu būt tā pati kaimiņiene, kam gadiem īpašumā notiek būvniecība, patvaļīga būves ekspluatācija, bet arī līdz galam nav sakārtoti dokumenti. Kad ar viņu par to runājām, sieviete norādīja uz kaimiņiem, kam arī notiekot nesaskaņota būvniecība. Kā izskatās, kaimiņi šādā veidā kārto savas savstarpējās attiecības, taču uz sniegto informāciju, protams, reaģējām. Tā arī izrādījās patiesa – zemnieku saimniecībā uzsākta nelikumīga kūtiņas būvniecība, bet ar saimniekiem veicām pārrunas, šobrīd būvdarbi ir pārtraukti, un tiek kārtota nepieciešamā būvatļauja.
Jāsecina, ka, protams, par notiekošām nelikumībām, kā ir arī šajā gadījumā, attiecīgajām iestādēm ir jāziņo. Tomēr sākumā varbūt jāsāk ar savu sētu un tad tikai jāmet akmens kaimiņu lauciņā.