– Kad visu pagājušo rudeni Blaumaņa ielas rekonstrukcijas ietvaros notika grunts uzvešanas un līdzināšanas, planēšanas darbi terasē pie estrādes, domāju, ka tiek būvēts stāvlaukums automašīnām, jo pēc tuvējo ielu rekonstrukcijas un līdz ar to sašaurināšanas pasākumiem pašlaik ir ļoti ierobežotas iespējas auto novietošanai pasākumu laikā, – vēstuli iesāka Dace.
Viņa turpināja: – Minētajā vietā šobrīd ir iesēts zālājs, tātad nav paredzēts auto tur novietot. Kāpēc tā? Savukārt Blaumaņa ielā, centrā, pašlaik tiek izrakts aptuveni 80 gadu vecs bruģis un pēc tam kā nevajadzīgs izvests uz laukumu Kalna ielā, kur vēlāk, acīmredzot, ar buldozeriem tiks salauzts. Vai ir izskaidrojums šādai rīcībai un varbūt vērtīgo, vēsturisko materiālu tomēr vajadzēja izmantot laukuma pie estrādes nobruģēšanai?
Komentāru lūdzām Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītājam Naurim Volkovam: – Attiecīgajā laukumā pie estrādes stāvlaukums būs apzaļumots. Tur augs zālīte, uz kuras varēs braukt mašīnas. Tajās aptuveni četrās reizēs gadā, kad estrādē notiks pasākumi, uz šī laukuma varēs stāvēt auto. Zālīte izturēs un zaļos arī tad, ja uz tās uzbrauks biežāk, jo tā ir speciāla šķirne, nomaļu zālājs. Uz jebkāda zālāja arī var uzbraukt, bet uz nomaļu zālāja mašīnas nebuksēs, uz tā ērti izkāpt varēs arī dāmas augstpapēžu kurpēs – dubļi neradīsies pat lietus laikā. Kā nekā virziens ir – zaļā domāšana, kas šajā gadījumā ir arī lētāks risinājums.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.06.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto