Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Smagais transports — joprojām traucē

Redakcija

Autors • 21.09.2010.

Smagais transports — joprojām traucē
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā saņēmām vairāku Bērzu ielas Madonā iedzīvotāju parakstītu vēstuli, kas bija adresēta arī Madonas novada pašvaldībai: „Nu jau vairāku gadu garumā mēs lūdzam atrisināt problēmu, kas saistīta ar smagās tehnikas kustību pa šo ielu. Panākumu līdz šim nav bijis nekādu. Vien pirms dažiem gadiem pilsētas dome caur presi pavēstīja, ka ilggadējā plānā paredzētā apvedceļa būve šo jautājumu atrisināšot.

Kravas automašīnas un cita smagā tehnika jau no pulksten 5 rītā kā drebināja, tā turpina drebināt ielai piegulošās mājas. Jājautā, kāpēc mums visu laiku jādzīvo stresā, ja šis jautājums tik vienkārši un īsā laika periodā ir atrisināms bez lielu naudas līdzekļu ieguldījuma – ielai abos galos jāuzstāda braukšanas ierobežojuma zīmes, kravas automašīnas un smagā tehnika uz karjeru jānovirza pa Smilšu ielu, kur nav nevienas dzīvojamās mājas, tāpēc tās nevienam netraucētu. Uz Avotu ielas galā esošo būvmateriālu veikalu brauc dažāda veida transports, turpinājumā ir arī Smilšu iela, kas tādam nolūkam (smagajam transportam), iespējams, arī tika izbūvēta.

No karjera puses Bērzu ielas virzienā ir uzstādīta smagā transportlīdzekļa kustības aizlieguma zīme, ielas otrā galā tādas nav. Vai zīme uzstādīta pareizi vai ne, transportlīdzekļu vadītāji to ignorē šā vai tā. Pēc zīmju uzstādīšanas, ceļu policijas efektīvas kontroles un pārkāpēju sodīšanas šis jautājums tiktu atrisināts. Līdz šim ceļu policija šeit darbojoties nav redzēta. Jāuzdod uzņēmumu vadītājiem, kuriem ir saistība ar karjera ražotni, stingri brīdināt par braukšanas kustību tos smagā transporta vadītājus, kas parasti brauc uz karjeru. Būtu prātīgi drošības labad peldēšanās sezonā arī vieglo transportu novirzīt no šīs ielas, jo gājēju ir daudz, bet viņiem paredzētas ietves nav. Ar laikraksta starpniecību vēršamies pie jums, cienījamie novada un pilsētas domes vadītāji, mūsu pašu vēlētie deputāti –
mēs ļoti ceram uz jūsu godaprātu un atsaucību mūsu sasāpējušā lūguma atrisināšanā, jo arī mēs gribam dzīvot mierīgu, veselīgu dzīvi!"

Sazinoties ar Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītāju Aldoni Rībenieku, viņš pastāstīja, ka pa Bērzu ielu kustība smagajam transportam ir aizliegta, ko paredz arī tur uzliktā zīme. Kā vēstulē arī minēts, smagajam transportam jābrauc pa Smilšu ielu, jo, ja šie transportlīdzekļi pārvietojas pa Bērzu ielu, tas ir ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums. Jāpiezīmē arī, ka smagajam transportam vispār ir aizliegts braukt pa O. Kalpaka un Lazdonas ielu (krustojumā Rēzekne-Madona-Lazdona un pirms dzelzceļa sliedēm ir zīmes „Kravas automobiļiem braukt aizliegts"), tāpēc Bērzu ielā vietā, kas krustojas ar Lazdonas ielu, aizlieguma zīme nemaz nebūtu nepieciešama.

Vēloties uzzināt, vai ceļu policija ir konstatējusi smagā transporta neatļautu kustību pa Bērzu ielu, sazinājos ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecāko inspektori Daci Jukāmu, kas skaidroja: – Zīme ir uzstādīta tikai vienā ceļa galā, tā ka no otras puses autobraucēji teorētiski drīkst iebraukt. Pašvaldības speciālisti gan apsolīja, ka tuvākajā laikā zīme tiks uzstādīta arī otrā ielas galā. Viennozīmīgi (un tas nav diskutējams jautājums) visas uzstādītās ceļa zīmes ir jāievēro. Ja tiek konstatēti pārkāpēji, kas ignorē uzstādīto ceļa zīmju prasības, tie ir jāsoda.

Administratīvo pārkāpumu kodeksā 149.28. pantā „Aizlieguma ceļa zīmju prasību pārkāpšana" par 306. zīmes („Kravas automobiļiem braukt aizliegts") prasību neizpildīšanu paredzēta atbildība – naudas sods 20 latu apmērā. Ko varētu darīt iedzīvotāji? Pierakstīt smago automašīnu valsts numura zīmes vai nofotografēt smagās automašīnas, kas brauc zem zīmes, un ar iesnieguma palīdzību par notiekošo informēt policiju. Situācijas normalizēšanā lieli palīgi var būt paši iedzīvotāji, jo pie katras ceļa zīmes policijas ekipāža nevar nepārtraukti stāvēt. No savas puses varam solīt, ka policija, protams, iespēju robežās brauc un kontrolē, tāpat tiks reaģēts uz iedzīvotāju sniegto informāciju vai iesniegumiem par redzētajiem pārkāpumiem.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px