Madonā, tāpat kā citās pilsētās Latvijā, ir savi zīmoli, kas to dara atpazīstamu, pie tam ne tikai saturiski, bet arī vizuāli. Iebraucot Madonā no Cesvaines puses, pēc bijušās „kombikorma" rūpnīcas silueta daudzus gadu desmitus varēja secināt, ka Madona ir jau pavisam tuvu. Arī bijušās katlumājas skurstenis Rūpniecības ielā ir sava veida vēsturiska liecība, kas atgādina, ka savulaik dūmenis, lai ar siltumu nodrošinātu gandrīz pusi pilsētas iedzīvotāju, kūpēja blīvi apdzīvotu daudzdzīvokļu māju ielokā.
Pēc tam, kad bijušās Madonas kombinētās lopbarības rūpnīcas ēka 2. jūnijā tika uzspridzināta, uz redakciju piezvanīja kāda madoniete un lūdza noskaidrot, kas notiks ar bijušās katlumājas skursteni Rūpniecības ielā, kurš jau mēnešus piecus ir iežogots kā bīstams objekts, – vai to līdzīgi bijušās „kombikorma" rūpnīcas ēkai uzspridzinās?
Par to, ka dūmenis ir iežogots un uzlikta arī brīdinājuma zīme, pārliecinājāmies gan paši, gan to apstiprināja SIA „Halle B" pārstāvis Jānis Buļš.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.06.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto