– Ir sācies februāris, un rokas jau alkst darboties, iekaisīt zemē kādu sēkliņu, piemēram, kressalātus, lapu redīsus dīgstiem, ko katru gadu audzēju uz palodzes pirmajiem zaļajiem vitamīniem. Drīz jāsēj arī paprika dēstiem. Nekādas sēklu rezerves no pagājušā gada nav iekrājušās. Diemžēl pandēmijas dēļ šogad sēklas veikalos nopirkt nevar. Ir ieteikums pirkt tās interneta veikalā, bet ar internetu neesmu draugos, man nepatīk iepirkšanās ar datora starpniecību, turklāt, ja pircējs e-veikalā vēlas iegādāties tikai dažas paciņas, jārēķinās arī ar maksu par piegādi, – stāsta Anita Z., aicinot atļaut veikalos tirgot sēklas.
Var jau teikt, ka sēklas nav pirmās nepieciešamības prece, un daudzi pilsētnieki, kas visus dārzeņus iegādājas lielveikalā, tā noteikti domā. Dēstu audzētājiem sēšanas darbi ir tikpat svarīgi kā slēpotājiem sniegs. Sēklu iegāde interesē ne tikai profesionālos dēstu audzētājus, kas visu vajadzīgo pasūta. Daudzu mazdārziņu saimniekiem, kam rosīšanās dārzā ir dzīvesveids, pavasarim tuvojoties, sēklas ir ļoti vajadzīgas. Ko tad darīsim, ja valdība aizliegumu tirgot tās vai citas preces neatcels arī pēc 7. februāra?
2.02.2021.