Dodoties pastaigā pa Mīlestības graviņu, sestdienas vakarā tur pārsteidza pāri visai taciņai nogāzies liels koka zars. Kāda iedzīvotāja vēlāk pastāstīja par izbīli, ko gājējiem sagādājis satrunējušais koks.
– Tas bija sestdien ap pulksten 17. Koka zars man nokrita tieši acu priekšā, es bailēs vienkārši sastingu. Cik tur trūka, un milzīgais zars būtu uzkritis man uz galvas! Tā jau varētu cilvēku arī nosist… Pa priekšu gāja divas pusaugu meitenes, kā izskatījās, vienu koka zars arī mazliet aizķēra. Viņa sagrāba galvu, un abas izbijušās aizskrēja. Galvenais, ka nebija ne lielāka vēja, nekā, koks acīmredzami sapuvis. Biedē palikušais koka stumbrs, arī tas jebkurā mirklī var gāzties, tāpat graviņā ir vēl citi nokaltuši vai veci koki – vai tos nevajadzētu nozāģēt? – nedēļas sākumā jautāja madoniete.
– Lai gan sestdien nebija liela vēja, pie koka nolūšanas vainīgais, visticamāk, bija laika zobs un laikapstākļi. Raksturīgi, ka vasarās koki arī biežāk lūst, jo salapo vainags un tas kļūst smagāks. Tāpat šajā gadījumā iepriekšējās dienās bija vējains un lietains laiks, kas acīmredzot šo koku arī iekustināja. Pirmdien tika uzsākti darbi pie nokritušā zara un koka zāģēšanas, novākšanas. Protams, maksimāli gribētos ainavu graviņā saglabāt, jo tie ir vieni no lielākajiem un vecākajiem kokiem pilsētā. Šie koki tur aug jau kopš graviņas veidošanās. Bet jādomā arī par iedzīvotāju drošību. Jau pagājušajā gadā kokiem tika izzāģēti sausie zari, kas varētu būt bīstami. Arī tagad apsekosim kokus graviņā, aicināsim talkā speciālistus, lai apskata situāciju. Jau zināms, ka nedaudz tālāk ir nokaltis osis, tāpat divām gobām ir sausas galotnes un kalšanas pazīmes. Izskatās, ka kopumā graviņā jāizzāģē trīs koki. Lielā lietus dēļ darbu drošību mazliet apgrūtināja tas, ka – taciņas ir slidenas. Apstākļos, kad jāstrādā ar motorzāģiem un tehniku, jādomā arī par darbinieku darba drošību. Bet pamazām graviņā sausie, bīstamie koki tiek izvākti, – komentēja Madonas novada labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce.