Lazdonas pagasta iedzīvotājs Arnis vērsa laikraksta „Stars" uzmanību uz to, ka Rāceņu ezera aizsargājamajā zonā izgāzta veca šķelda sajaukumā ar melnzemi, kā arī asfalta atliekas.
Arnis pastāstīja: – Vecās skolas īpašums tagad pieder SIA „Jēkabpils būve", tajā „Madonas siltuma" mašīna ilgākā laikā saveda un izbēra vairākas tonnas vecās šķeldas sajaukumā ar, tā teikt, būvgružiem. Rāceņu ezers, kas, iespējams, vienīgais palicis vēl nepiesārņots, no šīs vietas atrodas kādu 30 metru attālumā. No šī uzbēruma pavasarī viss kusīs un pa nogāzi tiks skalots iekšā ezerā. Neņemos apgalvot, ka materiāls ir ārkārtīgi bīstams, bet vecā šķelda taču pūst, savukārt asfalta atliekas kā būvgruži ir jāved uz speciālām atkritumu izgāztuvēm. To nodošana uzglabāšanā, protams, maksātu naudu. Iespējams, tas ir par iemeslu šāda materiāla izgāšanai šeit.
Savukārt SIA „Jēkabpils būve" valdes loceklis Vitālijs Silmanovičs pilnībā noliedza, ka mērķi vecās šķeldas izgāšanai šajā vietā būtu bijuši ļaunprātīgi: – Šajā īpašumā bija paredzēts izveidot atpūtas vietu. Ir uzrakstīts un atbalstīts Eiropas projekts, tāpēc kaut ko jau tikām sākuši darīt. Vairākas reizes tur rīkojām talkas, esam braukuši sestdienās, svētdienās sakopt apkārtni, vilkām ārā sakritušos kokus. Savukārt vecais koksnes materiāls tur tika atvests augsnei, jo teritorijas nogāzē vēlējāmies ierīkot zālāju. Piemēram, arī Madonā koksnes materiāls tiek izmantots augsnei ap kociņiem. Jāteic, ka atkal pierādās – gribējām, kā labāk, lai pagastā ir par vienu sakoptu teritoriju vairāk, taču sanāca, kā vienmēr.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.03.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto