Redakcijai piezvanīja Svetlana Nagle no Dzelzavas, lai pastāstītu par atjaunotajām iespējām, kā ar satiksmes autobusu nokļūt Alūksnē.
– Kad vairs nekursēja autobuss Jēkabpils-Alūksne, rakstījām protesta vēstuli Valsts SIA "Autotransporta direkcija", Madonas novada pašvaldībai un Vidzemes plānošanas reģionam. Iedzīvotājiem tomēr ir vajadzība doties šajā maršrutā, lai apmeklētu tuviniekus, sakoptu kapus, kā arī brīvdienās dotos apskatīt skaisto pilsētu Alūksni. Vēstuli ar parakstiem nosūtījām 16. augustā, cerējām, ka vismaz uz Valsts svētkiem varēs nokļūt Alūksnē. Pēc tam atlika cerēt, ka varbūt uz Ziemassvētkiem saņemsim kādu pozitīvu vēsti. Tagad beidzot uzzināju, ka tiks veikti grozījumi reģionālās nozīmes maršrutā Nr. 5419 Gulbene-Lejasciems-Alūksne, slēdzot reisu pulksten 8.15 un atklājot reisu pulksten 9.25 no Gulbenes AO ar izpildi otrdienās, piektdienās, lai nodrošinātu pārsēšanās iespējas maršrutā uz Alūksni no reģionālās nozīmes maršruta Madona-Gulbene reisa pulksten 7.40 no Madonas AO (Gulbenē pulksten 9.10). Minētie grozījumi stāsies spēka 2024. gada 8. janvārī, – iedzīvotājiem, kam tas ir svarīgi, ar "Stara" starpniecību lūdza darīt zināmu Svetlana Nagle.
Sazinoties ar Valsts SIA "Autotransporta direkcija" sabiedrisko attiecību vadītāju Viktoru Zaķi, gūts arī oficiāls apstiprinājums, ka būs iespēja no reisa Madona-Gulbene pārsēsties autobusā, kas dodas uz Alūksni.
Autotransporta direkcija var oficiāli apstiprināt izmaiņas.
– No 2022. gada 1. jūlija stājās spēkā jauns sabiedriskā transporta pakalpojuma līgums maršruta tīkla daļā "Jēkabpils", ar līguma stāšanās spēkā datumu (iepriekš saskaņojot ar attiecīgo plānošanas reģionu) netika iekļauts reģionālās nozīmes maršruts Jēkabpils-Alūksne. Pēc pasažieru plūsmas datu analīzes (2018.-2019. gadā) tika konstatēts, ka braucēju šim maršrutam posmā Gulbene-Alūksne praktiski nav, kā arī braucēji nav regulāri. Tā vietā tika saglabāts posms Gulbene-Madona. Pēc pasažieru pieprasījuma vēlāk tika atklāti maršruti Gulbene-Stāmeriena-Alūksne vienu reizi nedēļā un Gulbene-Lejasciems-Alūksne pāris reizes nedēļā. Šobrīd grozījumi tiek veikti, lai saskaņotu divu reģionālās nozīmes maršrutu reisu laikus, lai no reisa Madona-Gulbene varētu pārsēsties maršrutā uz Alūksni (reisā Gulbene-Lejasciems-Alūksne) ar mērķi uzlabot pasažieru mobilitātes iespējas atbilstoši nelielajam pieprasījumam, – informē Viktors Zaķis.
09.01.2024.