Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Saimniece nevar noķert savu izmukušo suni

Redakcija

Autors • 13.06.2012.

Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā laikraksta „Stars" redakcijā vērsās kāds Madonas iedzīvotājs, lai aktualizētu jautājumu, par ko rakstījuši esam samērā bieži, bet kam risinājums tā arī vēl nav rasts, – par suņiem un bezatbildīgiem saimniekiem.

– Bijām palūgti palīdzēt pārvest mantas īrniecei Lazdonas ielā 15a.
6. jūnijā rosījāmies šīs mājas pagalmā ar sievu un topošo īrnieci. Vienu kravu ar mantām jau bijām izkrāvuši, kad pagalmā iekaucās signalizācija. No viena dzīvokļa iznāca sieviete signalizāciju mašīnai atslēgt, un līdzi viņai izskrēja takšveidīgs suns bez pavadas, bez uzpurņa. Tas uzreiz, bez acīmredzama iemesla, metās virsū manai sievai un sakoda abas kājas. Pagalmā tobrīd bija arī divi bērni, kas stipri pārbijās, bet vismaz paspēja ielēkt mašīnā. Saucām, lai sieviete savalda savu suni, bet viņa vien plātīja rokas, ka nevarot suni noķert. Taisnojās arī, ka suns potēts. Protams, rakstījām iesniegumu policijā, lai tiktu segtas ārstēšanas izmaksas, – par notikušo pastāstīja Vitālijs. Taču ar šo pieredzi viņš vēlējies nevis akcentēt sodīšanu vai panākt vēl lielākas nepatikšanas suņa īpašniecei. Viņš skaidroja: – Arī pats esmu sakosts, tad vērsos tiesā un panācu taisnību. Bet situācija jau nemainās – joprojām tik daudzi saimnieki ir bezatbildīgi un laiž savus suņus skraidīt bez uzraudzības. Šīs sievietes suns arī jau iepriekš ir sakodis cilvēkus, bet viņa turpina to laist ārā nepieskatītu. Tā tomēr nav iežogota privātmāja, jārēķinās arī ar kaimiņos dzīvojošajiem. Nevar vienkārši pateikt: vai, izmuka! Daudzās vietās esmu redzējis, ka suņi brīvi skraida, un neviens par to nav atbildīgs. Turpat Avotu ielā –
suns, iesaukts par Lāci, vienmēr ir nepiesiets, nepieskatīts, bet vai kāds var garantēt, ka viņam kaut kas neuznāks un viņš neuzklups bērniem, pieaugušajiem? Ja reiz esi paņēmis suni, proti arī to savaldīt un pieskatīt.
Atgādinājumam var minēt, ka Ministru kabineta noteikumi paredz – suni pastaigās var vest tikai pavadā, un uzpurnis ir jāliek par agresīviem atzītiem suņiem (kas, starp citu, notiek gadījumos, kad suns vairākkārt sakodis kādu citu dzīvnieku vai cilvēku). Savukārt brīvā vaļā suni var palaist tikai tad, ja saimnieks mājdzīvnieku var savaldīt un atrodas tādā attālumā, lai to varētu izdarīt.
Jāpiebilst, ka klaiņojošu dzīvnieku (kas īstenībā visbiežāk Madonas reģionā ir vienkārši „palaisti paskraidīties" bez saimnieka klātbūtnes) kontroli regulē pašvaldība, taču jau pāris gadu Madonas novada domes diskusijas nav devušas jebkādu taustāmu rezultātu. Iespējams, šī problēma tiešām aktuālāka ir kājāmgājējiem, riteņbraucējiem, taču – izrādās – arī vienā kāpņutelpā dzīvojot, jārēķinās, ka neesi līdz galam pasargāts no suņiem (vai varbūt – to bezatbildīgajiem saimniekiem?).

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px