Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Rūpējoties par pasažieriem, jaunas izmaiņas

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 20.03.2025.

Burtu lielums

Vairākos reģionālo autobusu maršrutos no 17. februāra ir veiktas izmaiņas — mainīti gan atiešanas un pienākšanas laiki, gan slēgti maršruti. Reģionālas nozīmes maršrutā nr. 6736 Madona—Sausnēja—Bites tika slēgts posms no Sausnējas līdz pieturai “Bites”. Līdz ar to no Madonas autoostas autobusi reisos pulksten 6.30 un pulksten 14.10 brauc līdz pieturai “Sausnēja”, savukārt atpakaļ uz Madonu pulksten 8.10 un pulksten 15.35.

Izmaiņas veiktas, pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes doto uzdevumu ATD sadarbībā ar plānošanas reģioniem veikt nerentablo maršrutu, reisu detalizētu lietderības novērtējumu. Tika izvērtēti reisi, kuru rentabilitātes rādītāji (ieņēmumu segums pār izmaksām) ir 10 % vai zemāks (atbilstoši 2022. gada rādītājiem), kā arī tas, vai maršruta reisi ir vienīgie savienojumā ar apdzīvotu vietu, vai konkrētais reiss ir tehniskais reiss pieprasītākam/citam reisam u. c.
Laikraksta "Stars" redakcijā saņēmām zvanu no kādas iedzīvotājas, kura ir neapmierināta ar jaunajām pārmaiņām.
– Posmā starp Sausnēju un Sidrabiņiem dzīvo mana radiniece, kundze cienījamos gados. Autobusu izmantoja, lai nokļūtu līdz veikalam. Iepriekš varēja paspēt iepirkties un ar autobusu doties atpakaļ mājās, bet pēc jaunajām izmaiņām to vairs nevar paspēt izdarīt. Viņa nav vienīgā, kas ar autobusu devās uz veikalu. Autobuss pieturā uzkavējas vien dažas minūtes, un cilvēkam gados nav iespējams šajā laikā iekļauties. Autobusu šoferiem ir jāpieturas pie maršruta un laika grafika, lieki gaidīt pieturā nedrīkst. Cilvēku, kuriem ir aktuāls sabiedriskais transports tur nav daudz. Ērgļu apvienības pārvaldē aicināja vākt parakstus, lai situācija mainītos. Manuprāt, ir absurdi, ka autobuss brauc gar māju, bet nu jāmeklē kāds, kas var aizvest uz veikalu un atpakaļ, – sašutumu pauda zvanītāja.
Sazinoties un izklāstot situāciju VSIA "Autotransporta direkcija" komunikācijas speciālistei Sanitai Heinsbergai, saņemam skaidrojumu: – No šī gada 17. marta reģionālo autobusu maršrutā Madona-Sausnēja pēcpusdienas reisi dažās dienās tiks uzsākti nedaudz vēlāk, tādējādi pasažieri no Valtaiķiem, Sidrabiņiem, Namkalna un Vesetas varēs aizbraukt uz Sausnēju un ar nākamo reisu paspēt atgriezties mājās. Reģionālās nozīmes maršrutā nr. 6736 Madona-Sausnēja autobuss no Madonas autoostas pēcpusdienās izbrauks pulksten 14 (iepriekš pulksten 14.10), kā arī no 1. septembra līdz 31. maijam reiss būs darbdienās (no pirmdienas līdz piektdienai), savukārt no 1. jūnija līdz 31. augustam – tikai pirmdienās, trešdienās un piektdienās. Izmaiņas ATD saskaņojusi ar Vidzemes plānošanas reģionu. Reiss no Madonas uz Sausnēju ir nedaudz agrāk, lai būtu laiks iepirkties un pauze starp reisiem būtu ap 15 minūtēm, tad ar nākamo reisu pasažieri no Sausnējas var braukt atpakaļ Madonas virzienā.

21.03.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px