– Jau aptuveni mēnesi Bērzu ielā dzīvojam bez ielas apgaismojuma. Šāda situācija izveidojas gadu no gada, kā vien iestājas pavasaris vai rudens. Šajā ielā gājēju ietves nav, turklāt piektdienu, sestdienu vakaros uz karjera ezeru „tusēties" mašīnās lielā ātrumā dodas jaunieši, tāpēc reizēm ir bail pārvietoties, – pavēstīja ilggadēja Bērzu ielas iedzīvotāja.
Pēc viņas stāstītā, ik pa laikam parādoties Madonas novada īpašumu uzturēšanas nodaļas darbinieki, kas nomainot lampiņas, taču problēmas regulāri sagādājot arī pēdējā laterna rindā – pat ja visas laternas deg, tā visbiežāk nedeg. Tāpat, ja tai tiek nomainīta lampa, pēc nedēļas tā jau ir izdegusi vai, kā lasītāja pieļāva, lampai elektrība aizgājusi uz īso. Iedzīvotāja piebilda: – Vasarā šādu problēmu nav un jau pulksten 22, kad vēl it kā ir samērā gaišs, laternas deg. Bet, kolīdz iestājas tumšākie gadalaiki, pavasaris un rudens, apgaismojuma nav.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, lūgts komentēt situāciju, skaidroja, ka Dārza ielā, kas krustojas ar Bērzu ielu, ir pārrauts kabelis.
– Gaidām būvniekus, kas kabeli pārraks, kad būs pabeiguši šobrīd apsolītos darbus. Kamēr vēl viena fāze gāja, laternas darbojās. Taču, acīmredzot, slodze bija par lielu, un nupat vairs nav pat šīs padeves apgaismes ķermeņiem. Cik varējām, šo problēmu risinājām ar īpašumu uzturēšanas nodaļas spēkiem. Mums šodienas vai rītdienas laikā ir solīts ekskavators, ar ko izrakt un nomainīt kabeli. Diemžēl, līdzšinējā pieredze rāda, ka būvnieki skaisti māk tikai solīt. Katrā gadījumā jautājums tiks risināts un problēma novērsta, domājams, tuvākajā laikā. Kabelis jau ir nopirkts, vajag tikai sagaidīt tehniku, – apņēmību novērst problēmu pauda Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.10.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA