Vairāki autobraucēji ar laikraksta „Stars" starpniecību vēlējās noskaidrot, kāpēc aizvadītās nedēļas nogalē pie veikala „Supernetto" (Rūpniecības un Kalēju ielas krustojumā) uzstādīta reklāmas zīme, kas, izbraucot no mazāk nozīmīga ceļa, apgrūtina saskatīt pa galveno – Rūpniecības – ielu braucošās automašīnas.
Lai gan, protams, zīme izmēros nav pārāk liela un neaizsedz visu krustojumu, tā novietota tieši šoferu acu augstumā un gana tuvu braucamajai daļai – par to pārliecinājās arī laikraksts „Stars". Kamēr kopumā satiksmes drošībai tiek uzsvērta pārredzamu krustojumu nozīme, redzamība konkrētajā krustojumā ar jaunizvietoto reklāmas zīmi šķiet lieki apgrūtināta, kas varētu radīt arī lieku apdraudējumu satiksmes drošībai.
Kā noteic Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi „Par vizuālās komunikācijas objektu izvietošanu Madonas novadā", šādas reklāmas zīmes jāsaskaņo pašvaldībā. Būvvaldes arhitekts Augusts Apinis, jautāts, vai pret reklāmas zīmes atrašanās vietu nav bijušas nekādas pretenzijas, komentēja: – Līdz šim bijām saņēmuši tikai viena autovadītāja sūdzību, ka tā traucējot. Līdz ar redakcijas zvanu tas ir jau otrs iebildums. Pats arī esmu šo krustojumu izbraucis pēc tam, kad izvietota jaunā reklāmas zīme, un man nekādas problēmas neradās. Ja manevrus veic kārtīgi, krustojumā ar galveno ielu iebrauc palēninātā ātrumā, domāju, zīme neko netraucē saredzēt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.10.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto