Laikā, kad tika rekonstruēta Blaumaņa iela, daudzu interesi piesaistīja risinājums ierīkot ekobruģi – ietves segumu, kurā paralēli aug arī zālājs. Nu jau pagājis laiciņš, kopš ielas rekonstrukcija ir noslēgusies, taču ekobruģis kājāmgājējiem diemžēl nav izrādījies pārāk draudzīgs.
Kā novērojuši Madonas iedzīvotāji un uz to vērsuši arī laikraksta „Stars" uzmanību, zālājam paredzētie caurumiņi bruģī apgrūtina iešanu, jo tie nav vienā līmenī ar pārējo bruģi. Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris atzina, ka šī problēma ir novērota un par to ziņots būvniekam: – Būvniekam jau ir uzrakstīta vēstule par to, ka lielākajā daļā vietu, kur viņi rekonstrukcijas ietvaros ierīkoja zaļās zonas, ir vairākas problēmas – neaug zāle, pietrūkst melnzemes, tā ka tur aug tikai balandas. Turklāt tas nav attiecināms tikai uz Blaumaņa ielu, bet arī pārējām, kur SIA „Matthai" veica projektu. Pagājušajā gadā, kad zaļajās zonās tika sabērta melnzeme, vizuāli viss šķita kārtībā. Bet visiem zināms, kāda ir melnzeme, ka tā ātri nosēžas, tāpēc to vajag piebērt klāt un kārtīgi sasēt zālāju. Tā kā uzņēmums par savu darbu dod 2 gadu garantiju, šie darbi viņiem būs jāizlabo.
Ekobruģis pats par sevi ir lielisks papildinājums pilsētvidē, ienesot arī dabisko līdzsvaru. Labs piemērs ekobruģim ir pie Madonas pilsētas 1. vidusskolas, kur zālāja „caurumiņi" ir vienā līmenī ar pārējo bruģi, tāpēc iešana nav apgrūtināta un ekobruģis labi pilda savu funkciju.
Tāpēc jāgaida būvnieku atbilde, kad viņi plāno novērst uzliktā ekobruģa defektus Blaumaņa ielā, kā arī konstatētās problēmas citās zaļajās zonās.
Tāpat arī pagājušajā nedēļā saistībā ar sakoptību un labiekārtošanu Madonas pilsētā saņēmām kādas citas lasītājas jautājumu par to, vai tiks salabotas kāpnes pie kultūras nama (blakus jaunajām šūpolēm), kur esot bīstami staigāt.
– Iepriekš šādu informāciju netiku saņēmis, arī pašam nebija gadījies tur braukt vai iet garām, tāpēc par šādu problēmu nezināju. Paldies, informāciju noteikti ņemšu vērā, ka šīm kāpnēm kaut kas ir izbrucis un tur ir jālabo. Kopumā jāteic, ka visā pilsētā ir aktuāls veco kāpņu remonts. Piemēram, jāsaved kārtībā arī kāpnes pie viesnīcas, jāierīko margas, lai cilvēkiem, sevišķi ziemā, kad ir slidens, būtu, pie kā pieturēties. Tāpat ir palikušas nepabeigtas kāpnes pie Brāļu kapiem, kad iet virzienā no estrādes. Visi šie darbi ir mūsu plānā, tagad zināsim, ka arī kāpnes pie kultūras nama vajag saremontēt, – problēmu risināt solīja Guntis Ķeveris.
Viņš arī piebilda, ka vēl no aktuālākajiem uzlabojumiem šogad pilsētā plānots ierīkot vairāk soliņu, kur gājējiem, sevišķi vecākiem cilvēkiem, piesēst. Piemēram, uz apvedceļa, Saules, Rīgas un Raiņa ielas, jo tur cilvēki visbiežāk staigā un ik pēc kāda gabaliņa būtu nepieciešama vieta, kur atpūsties. Savukārt pēc Madonas pilsētas svētkiem varētu ieplānot centrālās strūklakas (Mīlestības graviņā) renovāciju, izveidojot ko mūsdienīgāku un skaistāku.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.04.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto