Vēloties uzzināt informāciju par to, kādi atvieglojumi Madonas novadā pienākas pensijas vecuma iedzīvotājam, konkrēti sabiedriskā transporta izmantošanā, laikraksta „Stars" redakcijā vērsās kāds iedzīvotājs.
„Madonas CB SIA" autobusu parka direktors Andris Sakne atbildēja: – Atvieglojumu sabiedriskajā transportā pensijas vecuma pasažieriem nekādu nav, jo mūsu darbību dotē valsts. Līdz ar to braukšanas maksas atvieglojumi pienākas tikai tām iedzīvotāju kategorijām, ko jau noteikusi valsts, bet paši, kā uzņēmums, šādus atvieglojumus noteikt nevaram. Tas atrunāts Ministru kabineta noteikumos Nr. 872. Ja pasažieru pārvadājumus nedotētu valsts, situācija būtu cita, bet jau šobrīd izdzīvošana bez šīm dotācijām nemaz nav iespējama.
Jautājumu par vēl kādas atsevišķas iedzīvotāju grupas, piemēram, pensionāru, pārvadāšanu bez maksas varētu izlemt vien Madonas novada pašvaldība, līdzīgi kā tas ir, piemēram, Rīgā. Taču tas nozīmētu, ka pārvadātāja zaudējumi, kas radušies, pārvadājot šo iedzīvotāju kategoriju, būtu jāsedz pašvaldībai. Kā Madonas novada domes deputāts Andris Sakne komentēja: – Varētu pieņemt noteikumus, ka, piemēram, pasažieri no 80 gadu vecuma tiek pārvadāti bez maksas. Taču līdz šim šāda iniciatīva no pašvaldības puses nav izskanējusi, arī iedzīvotāji par šādu iespēju nav interesējušies. Ja doma patiešām ir aktuāla, par to būtu jāvēršas Madonas novada pašvaldībā, lai, kā jebkuru ideju, to skatītu, izvērtētu, rēķinātu, cik tas varētu izmaksāt, un izlemtu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.08.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA