Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pēc maisiem šoruden jādodas pašiem

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 29.09.2022.

Pēc maisiem šoruden jādodas pašiem
Burtu lielums

Atnākot rudenim, cilvēki steidz paveikt pēdējos dārza darbus, sakopt savas teritorijas, lai pavasari var gaidīt bez raizēm. Pašlaik aktuālākais darbs – nokritušo lapu kasīšana, noziedējušo puķu lakstu novākšana.

Madonas novada pašvaldības saistošajos noteikumos minēts, ka atkritumu radītājiem un valdītājiem ir aizliegts jebkādā veidā dedzināt sadzīves atkritumus. Pieļaujama kaitēkļu bojātu zaru un augu, nekompostējamo dārzu un parku atkritumu sadedzināšana pašvaldības noteiktā laikā divas nedēļas pavasarī un rudenī, kad notiek teritoriju sakopšanas darbi, ja tas netraucē apkārtējos cilvēkus un nerada draudus cilvēku dzīvībai un veselībai, videi, kā arī personas mantai. Lieliska iespēja ir lielie lapu maisi, ko jau vairākus gadus iespējams saņemt īpašumu uzturēšanas nodaļā, lai pavasaros un rudeņos izmantotu nokritušo lapu savākšanai.
Laikraksta „Stars" redakcijā vērsās madoniete Rudīte ar jautājumu, kā šogad iespējams saņemt šos maisus.
– Staigājot pa pilsētu, šur tur jau redzu, ka cilvēki sāk sakopt savus pagalmus. Lai gan lapas vēl tikai sāk birt no kokiem, tomēr to jau ir pietiekami daudz. Tāpat arī puķu dārzā ziedi noziedējuši, un ir laiks nogriezt lakstus. Katru gadu izmantoju iespēju un, sazinoties ar īpašumu uzturēšanas nodaļu, esmu saņēmusi maisus. Kā ir šogad? Vai varbūt jau izveidojusies rinda pēc maisiem? – jautāja Rudīte.

Sazinoties ar Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāju Gitu Lutci, noskaidrojām, ka maisi jau ir pieejami.
– Iedzīvotāji aktīvi interesējas par maisiem un to saņemšanu. Atšķirībā no pavasara sezonas un iepriekšējiem gadiem viņiem pēc maisiem šoreiz jābrauc pašiem. Uz vienu adresi tiek izsniegts viens maiss. Protams, var gadīties situācijas, kad visi maisi jau ir izsniegti, jo gribētāju ir daudz. Cilvēki zvana, interesējas, un ir prieks, ka iedzīvotāji aktīvi darbojas un sakopj savu teritoriju. Tomēr jāatgādina, ka šajos lielajos lapu maisos drīkst likt tikai lapas un bioloģiski noārdāmos atkritumus. Nedrīkst ievietot sadzīves atkritumus, apģērbu, dēļa gabalus, zarus, papīru, šīferi utt. Diemžēl iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka cilvēki ne vienmēr godprātīgi to ievēro. Maisi jānovieto ielas malā tā, lai tie netraucētu satiksmi un tiem varētu piekļūt mūsu tehnika, –
informēja Gita Lutce.

30.09.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px