Pirms neilga laika laikraksta "Stars" redakcijā tika saņemts jautājums no madonietes Aijas, kura bieži apmeklē dažādus pasākumus, īpaši ir iecienījusi doties uz ikmēneša tirgu pilsētā.
– Esmu pastāvīga tirgus apmeklētāja, jo tur vienmēr var iegādāties ne tikai jau iecienītas, pārbaudītas un kvalitatīvas lietas, piemēram, pārtiku, bet arī atrast lieliskas dāvanas no mājražotājiem. Esmu novērojusi, ka ir ļoti izplatīta smēķēšanas problēma. Turpat smēķē gan pārdevēji, gan pircēji, un pat nekautrējas, ka tas varētu kādam traucēt un būt nepatīkami. Tāpat tirgu apmeklē arī ģimenes ar bērniem. Uzskatu, ka sabiedriskās vietās tomēr nevajadzētu smēķēt. Vai ir kādi ierobežojumi, kas liedz smēķēt sabiedriskās vietās? – jautāja Aija.
Atbildi lūdzu Madonas novada pašvaldības kārtībniekam Gatim Kušķim.
– Uz šo jautājumu ir attiecināmi „Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma" 10. pantā noteiktie smēķēšanas ierobežojumi. Šā panta 2. daļā ir noteikts, kur ir aizliegts smēķēt. Par šo prasību neievērošanu atbildība paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 42.1. panta 1. daļā – par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu uzliek naudas sodu līdz piecpadsmit eiro. 214. pantā noteikts, ka šo administratīvo pārkāpumu lietu pakļautība ir Valsts policijai, – skaidro Gatis Kušķis.
11.03.2020.