Kādai madonietei radušās pretenzijas un jautājumi saistībā ar atkritumu apsaimniekošanas sistēmu: – Mūsu māja atrodas patālu no ceļa; kad martā vēl bija dziļi sniegi, gribēdami nevarējām nostumt savu konteineru no uzkalniņa pie ielas, kur to iztukšotu atkritumu izvedēji. Tātad pakalpojumu šajā mēnesī nesaņēmām, bet maksa par to tāpat tika iekļauta rēķinā.
Madonas iedzīvotāja turpināja: – Par to sazinājos ar SIA „Madonas namsaimnieks" darbinieci, kura solīja maksu par martu no rēķina izņemt. Taču aprīlī saņēmu rēķinu par iepriekšējiem trim mēnešiem, kur tas nebija izdarīts. Zvanīju atkal. Teicu, lai nerēķina arī aprīli, jo konteiners ir gandrīz tukšs, lai sāk rēķināt ar maiju. Bet, saņemot rēķinu par nākamajiem trim mēnešiem, atkal bija summa kā par pilnu veiktu pakalpojumu visiem sešiem mēnešiem. Par pirmajiem trim mēnešiem nemaksāju, jo gaidīju, ka solīto izdarīs.
Man rēķinu sastāda par triju mēnešu bloku, un šeit parādās jau pirmās uzņēmuma pretrunas ar pašu sastādīto līgumu, jo tajā ir šāds punkts: „Pasūtītājs maksu par sauso sadzīves atkritumu izvešanu par tekošo mēnesi veic līdz tekošā mēneša 20. datumam, iemaksājot naudu." Bet rēķinu taču saņēmu tikai reizi trijos mēnešos. Ja reiz līgumā bija šāds punkts, viņi paši to pārkāpa. Turklāt, ja rēķinu piestādītu katru mēnesi, varētu kontrolēt, atkritumi ir vai nav vesti. Labi, „Madonas namsaimniekā" sastādīja līguma papildinājumu un ierakstīja punktu, kurā atrunāts jaunais grafiks –
atkritumus izvedīs un arī rēķinu piestādīs reizi mēnesī. Taču par nesniegto pakalpojumu maksa, kā to bija solījusi darbiniece, tāpat netika izrēķināta ārā. Viņa sāka atrunāties, ka man vajadzējis martā un aprīlī konteineru atteikt rakstiski. Taču šāda punkta manā līgumā nav! Viss notiek pēc principa – konteiners tiek nostumts pie ceļa, brauc savācēja mašīna un izved. Ja konteinera nav, to neizved. Tāpat darbiniece minēja, ka rēķins tiekot sastādīts automātiski un to esot grūti pārlabot, tāpēc manā situācijā viņa to nedarīšot.
Interesanti arī par šķirošanu. Mēs to patiesi darām un ievērojam. Ezera ielā konteineros izmetam sašķirotu papīru, pudeles, sadzīves atkritumus nesam uz komposta kaudzi, šo to var sadedzināt. To noklausoties, darbiniece pateica: „Bet kādam par to taču ir jāmaksā!"
Saprotu – man tātad vienkāršāk ir nešķirot, nevadāt pa atsevišķiem konteineriem, bet gan gāzt visu vienā, jo konteineru tāpat izvedīs tikpat bieži, kā līdz šim, kaut atkritumu tajā, iespējams, nav.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.07.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA