Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Par ko samaksāti 70 eiro?

LAURA KOVTUNA

Autors • 28.08.2017.

Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā laikrakstu „Stars" sazvanīja mūsu lasītāja, kuras zemnieku saimniecību piemeklējusi nelaime – viņas teliņi sākuši masveidā sasirgt, diemžēl vairāki arī miruši.

Līdz šim sievietes mājlopus dakterējusi veterinārārste Ligita Eiduka, taču šobrīd viņa izbraukusi. Tādēļ saimniece izsaukusi veterinārārstu Kasparu Akmeni. – Veterinārārsts atbrauca, teica, ka jāņem analīzes. Paņēma vairākus paraugus no jau mirušā teliņa orgāniem, teica, ka sūtīs pārbaudei. Par to esot jāsamaksā 70 eiro. Aizvedām naudu, tagad tikai paskatījos kvītī, ka samaksa paņemta par veterinārajiem pakalpojumiem. Savukārt par analīzēm piezvanīja, ka tajās nekas neuzrādīšoties, jo teļi iepriekš jau ir špricēti, bija sākta to ārstēšana. Bet par ko tad es samaksāju 70 eiro? Domāju, ja reiz paņem analīzes un par to es samaksāju, tad vismaz uzzināsim, kas teliņiem kaiš, kā viņus ārstēt. Sanāk, ka analīzes paņēma, tās nav derīgas, naudu samaksāju, bet rezultāta nav, – sieviete pauda savu sašutumu.
Sazinoties ar veterinārārstu Kasparu Akmeni, viņš atklāja, ka par sievietes pretenzijām ir informēts, viņa arī vērsusies Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), kam speciālists jau sniedzis savus skaidrojumus.
Arī laikrakstam „Stars" viņš komentēja radušos situāciju: – Uz izbraukumu tiku izsaukts ārpus darba laika, aizbraucu, paskatījos teliņus, izmērīju temperatūru, paņēmu laboratoriskos paraugus. Strādāju pēc izcenojuma, kas šajā situācijā par sniegtajiem pakalpojumiem, manuprāt, ir adekvāts. Klientei tika arī izsniegta darījuma kvīts. Pēc tam tikai uzzināju, ka teliņi jau tikuši ārstēti, tādēļ laboratorijā precizēja, ka jāņem paraugs no lopa, kas nav ticis ārstēts. Centos sievietei to izskaidrot, taču jāteic, ka šobrīd viņa nav komunicējama, manu sakāmo nenoklausās līdz galam. Lopiem tiešām nepieciešama ārstēšana, kad konkrēti būs noskaidrots, kas tiem kaiš, taču sieviete uz maniem zvaniem neatbild, skrien sūdzēties. PVD jau sniedzu paskaidrojumus, arī ar klienti būtu gatavs iziet uz kādu kompromisu, taču viņa nav gatava ar mani adekvāti komunicēt.
Jāsecina, līdzīgi kā cilvēku medicīnā, arī veterinārijā izbraukums ārpus darba laika, konsultācija un analīžu ņemšana ir maksas pakalpojums, tādēļ saprotams, par ko sievietei paņemta samaksa un izsniegta darījuma kvīts. Ja saimniece nav apmierināta ar konkrētā veterinārārsta sniegtajiem pakalpojumiem vai izcenojumu, domājams, viņai jāvēršas pie cita speciālista, kuram viņa uzticētos.

29.08.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px