Pagājušās nedēļas sākumā saņēmām lasītājas vēstuli ar jautājumu par sniega tīrīšanu Madonā: „Vēršos pie jums ar lūgumu – varbūt ir iespējams risināt jautājumu par ietvju stāvokli pilsētā? Kāpēc, kolīdz uzsnieg 3 cm bieza sniega kārta, ir jāšķūrē gājēju ietves? Vai kāds ir paskatījies, kas notiek aiz tīrītāja: sniegs ir pieblietēts – un speciāli uztaisīta pilnīgi vai slidotava. Tad vajadzētu arī kaisīt. Pārvietoties iespējams tikai pa risi vai brienot gar trotuāra malu. Šorīt, ejot pa Augu ielas ietvi, manā priekšā nokrita viens bērns."
Atbildi par sniega tīrīšanas kārtību sniedza Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris:
– Ietves tiek gan tīrītas, gan kaisītas, bet abus šos darbus nevar veikt vienlaicīgi, jo tad nav efekta. Ietves tiek kaisītas ar sāls maisījumu pēc to notīrīšanas. Jāņem vērā, ka sāls iedarbojas aptuveni 30 minūšu-stundas laikā, aptuveni 2-3 stundas nepieciešamas, lai nokustu viss apledojums. Ir ziema, saprotams, ka gājējiem jāievēro zināma piesardzība ar visu ietvju tīrīšanu un kaisīšanu. Jāiet lēnāk, jāvelk piemēroti apavi un jāpaskatās zem kājām. Ja uznāk atkala, ledus var izveidoties 5-10 minūšu laikā, bet, kā jau iepriekš minēju, paiet krietni ilgāks laiks, kamēr sāls ledu izkausē. Varbūt ir kādas problemātiskas vietas, kur uz ietvēm pastiprināti veidojas apledojums, varbūt ir ūdens satecējums vai vienkārši nepieciešams ietvi nokaisīt atkārtoti. Par to noteikti var ziņot man (pa tālruni 26325419) vai Gitai Lutcei īpašumu uzturēšanas nodaļā (29287466), nav nekādu problēmu nosūtīt brigādi atkārtoti. Iespējams, nepieciešams pakaisīt sāli manuāli, jo, saprotams, tehnika ir tehnika. Par to lūgums mums ziņot, viss ir atrisināms, ja vien esam gatavi par šīm problēmām komunicēt.
17.01.2018.