Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Par atrašanos sabiedriskā vietā reibumā

Redakcija

Autors • 11.09.2012.

Burtu lielums

Pirms kāda laika sarunā ar policijas darbiniekiem kāda madoniete jautājusi par aktuālu tēmu – dzērājiem uz ielas, kas atrodoties sabiedriskās vietās alkohola reibumā, tā potenciāli radot draudus ikviena īpašumam vai labsajūtai. Viņa vēlējās precizēt, kas tieši tiek darīts, lai neciestu līdzcilvēki.

Kā uzsvēra Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma, teorētiski likums šobrīd ir nedaudz pretrunīgs un nepietiekoši atrunā, ko ar iereibušajiem darīt.
Jāatgādina, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171. pants paredz, ka „Par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu lietošanu atļāvusi pašvaldība, vai par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt latiem. Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu no simt līdz divsimt piecdesmit latiem". Arī Madonas novada pašvaldības saistošajos noteikumos noteikts, ka par atrašanos sabiedriskā vietā (izņemot Madonas novada domes atļautajos pasākumos un vietās, kur alkoholiskie dzērieni tiek pārdoti lietošanai uz vietas) ar atvērtu alkoholiskā dzēriena iepakojumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 50 latiem.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.09.2012.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px