Pēc pagājušajā nedēļā laikrakstā „Stars" publicētās informācijas par Ērgļu novada
pašvaldības ikgadējo akciju, kurā iedzīvotājiem noteiktu laika posmu ir iespēja bez maksas atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem speciālos konteineros, kas izvietoti iedzīvotāju dzīvesvietas tuvumā, saņēmām zvanu no lasītājiem līdzīgu akciju rosināt ieviest arī Madonā.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris skaidro, ka Madonas iedzīvotāji jau šobrīd var atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem bez maksas, lai gan tas netiek izsludināts speciālas akcijas veidā. – Iedzīvotāji jau tāpat liek lielgabarīta atkritumus, vecus dīvānus, televizorus un tamlīdzīgi, pie konteineriem atkritumu laukumos. SIA „Madonas namsaimnieks" izved tikai pašus konteinerus, kuros ir sadzīves atkritumi, savukārt pie konteineriem sakrauto nākas izvest un nodot noglabāšanā mums. Gadā vidēji izvedam ap 40 tonnu šādu atkritumu. Kā arī iedzīvotājiem ir iespēja visu gadu, izņemot tikai ziemas sezonu, saņemt maisus, lai atbrīvotos no lapām, zariem. Protams, maisos tiek krāmēts viss kas – visi atkritumi. Izvedam arī to; tādējādi gadā tas mums izmaksā ap 70 tūkstošiem eiro. Mēs nevēršamies pret iedzīvotājiem, kas pie atkritumu konteineriem vai lapu maisos izmet arī lielgabarīta atkritumus, tātad, lai gan tas nav izsludināts akcijas veidā, šāda iespēja ir. Vienīgais izņēmums ir būvgruži, kurus neņemam izvešanai bez maksas, jo tas ir ļoti dārgs pakalpojums. Tāpat sadzīves atkritumus, tai skaitā arī lielgabarīta, nav atļauts izmest kapu teritorijas atkritumu konteineros vai mežmalās – šādos gadījumos gan vainīgos cenšamies noskaidrot. Domāju, neviens Madonas iedzīvotājs nevarētu sūdzēties, ka viņam nav iespējas atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem, – secina Guntis Ķeveris.