Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Lāstekas netīra, bet apvelk ar norobežojošo lenti

LAURA KOVTUNA

Autors • 06.03.2018.

Lāstekas netīra, bet apvelk ar norobežojošo lenti
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā no laikraksta „Stars" lasītājas saņēmām vēstuli: „Cienījamie ugunsdzēsēji, vai tiešām jums nav kāpņu vai varbūt laika, lai notīrītu jumtu no lāstekām, tāpēc parastajiem cilvēciņiem ir jāiet pa ceļa braucamo daļu, kas ir slidena? Vai jāgaida, kad notiks kāda nelaime, kāds pakritīs zem braucošas mašīnas, jo šī iela ir galvenā un ar ļoti intensīvu satiksmi. Šis norobežojums pie ugunsdzēsēju depo atrodas jau vairāk nekā nedēļu. Vai tiešām brašie puiši nevar neko darīt, vai jāgaida pavasaris?"

Kā skaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas daļas komandieris Māris Bulders, norobežojošā lente patiešām uzlikta pirms laiciņa, lai gājējus pasargātu no lāstekām, kas bija sakrājušās pie ugunsdzēsēju depo jumta.

– Bija ļoti lielas lāstekas, kas vēl līdz piektdienai tur atradās un varēja apdraudēt gājējus, tāpēc Nodrošinājuma valsts aģentūra, kas atbild par ugunsdzēsēju depo teritoriju un telpām, novilka norobežojošās lentes. Daļa no tām jau ir noņemtas, jo pārsvarā lāstekas sāk pazust. Piekrītu, ka gājējiem diemžēl sanāca norobežoto daļu apiet pa brauktuvi, kas sagādāja neērtības. Diemžēl mums pašiem nav pacēlāja, lai tiktu pie lāstekām, arī uz jumta līst nevaram. Tomēr centīsimies šo jautājumu risināt, lai šādās situācijās varētu efektīvāk rīkoties, jo lāstekas vēl var veidoties, – solīja Māris Bulders.
Jāteic, ka šobrīd pie daudzu ēku jumtiem ir manāmas lāstekas, nereti tās līdzīgā veidā tiek norobežotas ar lenti, lai gājēji šai bīstamajai vietai netuvotos. Tomēr Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 33 paredz, ka „īpašnieki nodrošina savos objektos sniega un ledus notīrīšanu no jumtiem, lāsteku novākšanu". Ja prasību uztver burtiski, norobežojošo lenšu novilkšana varētu kalpot kā īslaicīgs risinājums īpaši bīstamos apstākļos, nevis lai ierobežotu gājēju kustību; kā, piemēram, novērots pie lielveikala „Beta", pat tikai vienas lāstekas dēļ. Par būvju īpašnieku neizdarību iespējams informēt Madonas novada pašvaldības kārtībniekus.


07.03.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px